Rock for Churchill se představí jako Festival bez zábran

Rock for Church(ill) 2014 | Foto: Vojtěch Baroch, Monstermusic.cz

Šestnáctý ročník festivalu Rock for Churchill se letos uskuteční 26. a 27. srpna ve Vroutku v Ústeckém kraji. Návštěvníci si budou moci vychutnat kvalitní českou a především zahraniční hudbu. Festival se ponese také ve znamení dobrého piva a charitativních projektů, mezi které patří Festival bez zábran, který pomáhá vozíčkářům užít si koncerty svých oblíbených kapel bez jakýchkoliv překážek.  

Na dvou pódiích se vystřídají hudební styly jako rock, pop, reggae, ska, hip-hop, ale dojde i na taneční muziku. Na své si tedy přijde opravdu každý. Rock for Churchill je jedinečný svoji atmosférou, ke které jí dopomáhají přírodní podmínky areálu. Žádné letiště, žádné tovární haly, ale stromy, louka a místní potok. Přírodní podmínky však nemusí být snadno překonatelné pro vozíčkáře a i proto je tu projekt Staropramen Festivaly bez zábran, který vozíčkářům pomáhá a který se snaží na některých letních festivalech vytvořit bezbariérové prostředí.

„I letos jsme připravili nájezdové pásy, díky kterým se budou moci lidé na vozíku snadněji pohybovat po areálu. Nebude chybět ani vyvýšená plošina, ze které budou moci pohodlně sledovat vystoupení svých oblíbených kapel,“ říká Jan Vošta, event manager společnosti Pivovary Staropramen.

Projekt mohou podpořit všichni návštěvníci festivalu, a to sběrem plastových a kovových víček z nápojů. „Budeme rádi, když se s námi návštěvníci potkají nad pivem nebo u sběrného stánku a přispějí kovovými nebo plastovými víčky na další bezbariérový mobiliář. Čekají na ně odměny pro nejlepší sběrače,“ upozorňuje Jan Vošta.

Pro návštěvníky bude na festivalu k dispozici také bohaté občerstvení. I tento rok si budou moci vychutnat pivo značky Staropramen. Na své si přijdou jak milovníci klasického piva, tak ochucených piv či ciderů. „Snažíme se být progresivní. Víme, že každý klasickému pivu neholduje, proto nabízíme čím dál více alternativ v podobě pivních mixů Staropramen COOL či cideru Carling s ovocnými příchutěmi,“ dodává Jan Vošta. K dispozici samozřejmě bude i nealko pivo a Sládkova Limonáda.

Line-up bude na Rock for Churchill opravdu nabitý. Mezi největší hvězdy patří Benjamin Stanford, jehož svět zná pod pseudonymem DUB FX. Hudbu vytváří pouze svým hlasem podporovaným live smyčkami a efektovými pedály. Dále vystoupí například kapela Modestep, Nigerijka Nekka nebo francouzská multižánrová kapela DUB INC. Z československé scény dorazí Monkey Business, Iné kafe, Vypsaná fixa nebo Skyline.

Veškeré bližší informace naleznete na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.