Po čtyřpísňovém EP vydává David Stypka s kapelou nový klip

David Stypka | foto: facebook.com/bandjeez

Vrány taky, tak se jmenuje nový singl Davida Stypky a jeho kapely Bandjeez, k němuž byl právě dnes zveřejněn i videoklip.

David Stypka & Bandjeez je nové jméno hudebního průmyslu, vycházející ze stáje SinglTon. Před nedávnem vydali EP Jericho, na němž je mimo jiné i skladba Vrány taky.

„Je to stížnost, je to původně pocit zmaru z toho, jak se k sobě jako masa i jednotlivci chováme. Jak nám stačí, aby se někdo narodil o pár kilometrů jinde než my a my jsme schopni ho jen pro ten geografický offset nemít rádi, aniž bychom ho znali. Jak jsme v těžké době pořád schopni rychlosoudů, tupé agresivity a nadřazené paušalizace – nepoučeni z toho kvanta historických přešlapů. Jako bychom neměli v srdci dost místa, jako bychom měli strach a priori a schovávali ho za ty tvrdé, odměřené a odmítavé slupky,“ říká David Stypka.

„První sloku jsem napsal snad někdy před deseti lety, pak ji zapomněl, pak zase objevil. Hodně lidí se mě na ni ptá, chtějí vědět, jak jsem myslel konkrétní věci v textu nebo text jako takový,“ dodává.

Čtěte také:David Stypka & Bandjeez vydali nové EP a pojedou turné s kapelou Jelen

Na nový klip se nyní podívejte!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.