Letošní Vizovické Trnkobraní nabídlo bohatý program

Trnkobraní 2016 - Mandrage | Foto: Markéta Koloničná

Tradiční švestkový festival ve Vizovicích letos hýřil zábavou. Slivovice tekla proudem a hudební program byl vskutku našlapaný. Trnkobraní absolutně ovládly kapely Divokej Bill, Wanastowi Vjecy, Mig 21 a Mandrage.

Oblíbený festival Vizovické Trnkobraní přivítal první návštěvníky v pátečních odpoledních hodinách. Přichystány byly dvě velké stage (Starobrno a Rudolf Jelínek), kde vystoupily mnohé festivalové hvězdy české a slovenské hudební scény. O rozehřívací hodinku se postarala kapela Sto zvířat a jelikož svou roli sehrálo sluníčko v kombinaci s alkoholem, k tanci nebylo nutno návštěvníky přemlouvat.

Silný refrén a mnoho dalších pecek pak zahráli Horkýže Slíže pro tisíce fanoušků, jenž přijeli do Vizovic ladit atmosféru, která svou silou zanechala stopy snad v každém, kdo se alespoň trochu zapojil. Večerem se prostřídaly i kapely Visací zámek, IMT Smile a Rybičky 48.

S úderem deváté hodiny večerní pak hlavní stage rozburáceli Mig 21. Bez jejich energie a vtipu si lze pořádný festival jen ztěžka představit. Nechyběla ani festivalová stálice, kapela Wohnout, a s totálně největší show se vytáhli Mandrage. Publikum plzeňské kapely je tak různorodé, jak jen může být, a tak není divu, že se o místo v první řadě rvali i někteří muži.

O půlnoci ještě vystoupila kapela Gazdina roba a do ranních hodin se areálem likérky Rudolfa Jelínka ozývala afterparty s DJs Radia Kiss.

Kdo v sobotu nevyspával kocovinu, naklusal zpět do areálu před polednem, kdy se na hlavním pódiu chystal Xindl X. Slunce žhnulo a tak se mnozí tísnili tam, kde byla alespoň trocha stínu. Medvědí tanec Xindla X však zvládli všichni na jedničku.

Festival se zdál býti bez chybičky. Až s příchodem skupiny Slza se pořadatelé setkali s technickými problémy. Rána jako z děla, dým a žádný zvuk. Pochvala patří kapele, která si pak své odzpívala za doprovodného sboru fanoušků.

Jako každý rok, i letos se konala soutěž v pojídání švestkových knedlíků, kterou moderoval Leoš Mareš s Patrikem Hezuckým, a vítěz z Vysočiny jich spořádal přesně 147.

Odpoledne skvěle rozpumpovala diváky i severomoravská kapela Mirai, jež svou pódiovou show dokáže rozskotačit snad i chromého.

Výborně bavila i Kristína a především pak Monkey Business. V čele s showmanem Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou rozjeli svůj pop-funk vskutku bravurně a málokteré tělo tak zůstalo nezpocené.

Za jednu z největších hvězd byla považována kapela Wanastowi Vjecy a člověk by musel být snad blázen, aby ho za srdce nechytl úchvatný hlas Roberta Kodyma. Vizovický koncert však přinesl drobné zklamání, a to když se právě Kodym ztrácel v textech.

Ale abychom se nebavili jen o hudbě, k dispozici byla i Alternativní scéna, kde během dne třikrát vystoupili Komici s.r.o. se svou stand-up show. Miloš Knor, Lukáš Pavlásek a Tomáš Matonoha jsou zkrátka profíci s návodem na to, jak si bezpečně prodloužit život smíchem.

Vrcholem sobotní noci pak byla kapela Divokej Bill. Hitovky Plakala, Pocit, Rozárka či Malování zpívaly celé Vizovice a o vtipný moment se postaral “TyDýt” Lukáš Pavlásek, jenž se během koncertu objevil na pódiu v trenkách.

Když si to shrneme, letošní Trnkobraní dalo fanouškům výborný výběr kapel, skvělou zábavu a nádherné počasí. Poněkud přemrštěné byly ceny alko i nealko nápojů, ale s tím se holt musí počítat. Zkrátka a dobře, tisíce návštěvníků utvořilo ve Vizovicích nezapomenutelnou atmosféru a s ní spjatý i řádný nepořádek.

Příští rok bude Vizovické Trnkobraní slavit již jubilejní 50. ročník, určitě si jej tedy nenechte ujít!


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.