Podle kapely High Five je nový singl Greatest Man I’ve Ever Met agropunková hrůza

High Five | Zdroj: facebook.com

Pokud se zajímáte o českou indie scénu, je vhodné zařadit do hledáčku kapelu High Five. Má za sebou nemálo úspěchů, aktuálně má venku nový singl Greatest Man I’ve Ever Met a připravuje EP.

Jan Richter (frontman kapely – pozn. red.) původně plánoval sólový projekt, jenže se z postupné spolupráce pětice hudebníků vyklubala na sklonku roku 2009 právoplatná skupina High Five, letos oslavující první desetiletí. Co se stylu týče, můžeme ji zařadit do moderního a především energického indie pop rocku, kdy v textech vévodí angličtina. První EP Dear Anna této pražské kapely vyšlo v roce 2011. Videoklip ke skladbě Lost Years vyhrál divácké hlasování soutěže Výtah na TV ÓČKO a druhé EP Singles se zrodilo pod záštitou Championship Records.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Z ulice až ke slávě aneb 5 buskerů, kteří dobyli svět

Největší zlom pro kapelu nastal ve chvíli, kdy přidal ruce k dílu Kuba Alexa, a to po producentské stránce. Začal řešit celkový zvuk, aranže, profesionální nahrávání a také samotnou image. To vše umožnilo klukům dostat svůj materiál do playlistů rádií či se prezentovat na televizních obrazovkách. I díky tomu následovala dvě klubová turné po České a Slovenské republice. Navíc předskakovali i takovým světovým formátům, jako například Boyce Avenue nebo Vanilla Sky.

V aktuální době připravují třetí EP. Tím nejčerstvějším, co od nich můžeme slyšet, je song Greatest Man I’ve Ever Met. Jan Richter tuto skladbu otextoval již v začátcích kapely a doposud nebyla vydána. Hrála se jen na koncertech, a to pravidelně jako přídavek. Nyní je k dispozici oficiálně i s lyric videem.

High Five nahrávku popisují jako „agropunkovou hrůzu“, protože je jednoduchá a přímočará, a tak se stalo, že část členů kapely ji miluje a část nenávidí.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.