Texaské duo Missio se po úspěchu na Rock for People vrací s headline show

Missio | Zdroj: facebook.com

Americké duo, které tvoří Matthew Brue a David Butler, bylo černým koněm letošního ročníku festivalu Rock for People. Missio si díky jedinečné kombinaci rocku a drum’n’bass podmanili velkou část publika a proto není divu, že se po úspěchu na RfP vrací do Prahy, tentokrát s headline show.

Missio se dali dohromady teprve v roce 2016 a hned o rok později vydali pod nahrávací společností RCA Records svoje debutové album s názvem Loner. A právě na této desce se nachází singl Bottom of the Deep Blue Sea, který kolem kapely odstartoval velký boom. Stal se totiž soundtrackem ke hře Asphalt 9 a také se objevil například v americkém kriminálním seriálu How to Get Away with Murder.

Čtěte také: Rock for People 2020 zná první headlinery. Přijedou Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

U prvního alba však úspěch kapely nekončí, v dubnu tohoto roku vydala druhé album, které nese název The Darker The Weather // The Better The Man. „Jako umělci se neustále snažíme reflektovat naše místo ve světě, to, kde právě teď jsme. Když si poslechnu tohle album, tak mám pocit, že jsme to opravdu my – právě teď a tady,“ popisuje desku David Butler a dodává: „Je to na hraně, ale je tam nitka naděje, která se tím celým vine, a je vidět světlo na konci tunelu.

Čtěte také: Překvapení i zklamaní na Rock for People 2019: Co se podařilo na výbornou a co nevyšlo podle představ?

Missio jsou mistři v kombinování nejrůznějších zvuků a žánrů – v jejich tvorbě se vyskytují prvky elektra, drum’n’bass, rocku, hip hopových beatů a mnoho dalších. Posluchači se o jejich jedinečnosti mohou přesvědčit 10. března v pražském Rock Café.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.