Podzim na Flédě ve znamení velkých hvězd i lepšího zvuku

Vypsaná fiXa - Ledárny Open Air, 2022 | Foto: Lukáš Milko, MonsterMusic

Brněnský klub Fléda se již na okraji podzimu může pochlubit vylepšenou zvukovou aparaturou, to hlavní je ale samozřejmě nachystaný program. Na své si přijdou příznivci velkého množství žánrů od dreampopu po hip-hop, techno a black metal. Samotných umělců vystoupí velmi dlouhý seznam a půjde o slavné interprety z tuzemska i zemí napříč celým světem.

Brněnská Fléda si na svém zvukovém vybavení velmi zakládá a právem je na něj pyšná. Sám zvukař Dan Navrátil komentuje poslechové dispozice takto: „Nový zvuk nabízí v rámci klubové scény něco naprosto mimořádného. Lépe vybavený klub této velikosti v Česku není.“ Tím spíš oči přecházejí z široké nabídky umělců, které Fléda během podzimu přivítá. Největší očekávání patrně vzbuzují nizozemská soulová zpěvačka Kovacs, dreampopová Princess Chelsea z Nového Zélandu nebo goticky black metaloví Cradle of Filth, kteří kladou důraz na drama a teatrálnost. Ochuzen nebude ani hip-hop, a to především v pojetí řízných Nizozemců Dope D.O.D., italské femme fatale M¥SS KETA nebo argentinské producentky a rapperky Catnapp. Noc ze 14. na 15. října bude patřit technu v rámci akce s názvem Maushaus.

Čtěte také: Vystoupení BADBADNOTGOOD utopilo Divadlo Archa v jazzovém transu

Dotyčná scéna se dočká rovněž dlouhé řady českých interpretů: Půjde třeba o ChinaskiVypsanou fixu, legendární Dunaj nebo glampopové MYDYVentolin vystoupí spolu s polskými Coals a kromě nich se Fléda dočká také proslulých skupin Mig 21Monkey BusinessZrní nebo J.A.R.. Několik večerů bude patřit také rapperům; zde zaujmou především Boy WonderPSHMoja Reč, PTK nebo Paulie Garand. Druhá polovina roku 2022 bude zkrátka pro Flédu důkazem, že patří mezi nejlepší scény nejen v celém Brně, ale i v České republice.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky