Poetický Listolet představí Malého kluka

Listolet | Zdroj: facebook.com

Od pětičlenné elektrofolkové skupiny Listolet se fanoušci na podzim dočkají nového alba s názvem Malý kluk. Překvapením je jistě skladba Lullaby, kterou zazpívali v angličtině a na kterou si přizvali polskovalašskou písničkářku Beatu Bocek. I oficiální datum vydání pojala skupina více než originálně.

Listolet je obsazen pěti Brňáky, jejichž hudba je mixem folku, elektra a alternativního rocku. Před rokem se nám představili se stejnojmenným albem. V jejich písních můžete zaslechnout například klávesy, kytaru, mandolínu nebo i xylofon, díky nimž jsou písně velmi poetické a příjemné na poslech.

Do světa vypustili ze svého nového alba Malý kluk již dvě skladby a to Lullaby a Kdovíkam. Lullaby je příjemná a hravá píseň, kterou skupina nazpívala netradičně v angličtině společně s hostující Beatou Bocek a s níž se jaře začala objevovat ve vysílání hudební stanice MTV. K tomuto singlu vznikl i graficky povedený videoklip.

Malý kluk nabídne dvanáct skladeb, kde si skupina vyhrála s experimentováním na folkrockových, alternativních a elektronických prvcích. Ilustrace na albu je dílem výtvarnice Šárky Zahálkové, která zapůjčila skupině do videoklipu létající stroj listolet. Pánové pojali oficiální vydání alba po svém a dočkáme se jej v listoletu (o půlnoci mezi 31. říjnem a 1. listopadem) – tedy v tajném měsíci mezi říjnem a listopadem. Na živo si je pak budeme moci poslechnout v listopadu v několika českých a moravských klubech či na sérii koncertů.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.