Sourozenecké duo YLVIS dobývá YouTube

Ylvis | Zdroj: facebook.com

Na největším internetovém serveru pro sdílení videí YouTube úřaduje fenomén YLVIS. Bratrské komediální duo z Norska stihlo za videoklip The Fox během jednoho měsíce nasbírat přes sto milionů zhlédnutí.

Sourozenci bodují i v hitparádách. V řadě zemí vévodí singl The Fox žebříčkům iTunes, v americké hitparádě Billboard Hot 100 je aktuálně na osmé příčce. Ylvis mají za sebou několik koncertů a byli hosty mnohých televizních show a rádií. Kromě singlu The Fox, který vyšel 3. září letošního roku, mají na svém kontě i úspěšné debutové album.

Vegard a Bård Ylvisåkerové jsou herci, kteří svou kariéru neodstartovali nikde jinde než v divadle. V roce 2007 se poprvé objevili na televizní obrazovce, pro kterou pravidelně připravují talkshow I kveld med YLVIS (Večer s Ylvis), jež je inspirovaná obdobnými americkými pořady. Kromě rozhovorů s hosty a pouštění videoklipů, je show proložena komediálními skeči a kaskadérskými čísly.

Během prvních čtyř dní od doby, co se skladba na YouTube objevila, nasbírala 7 milionů přehrání. Píseň The Fox, která byla původně určena výhradně pro podzimní premiéru jejich show, se tak během několika málo dní stala fenoménem a oblékla bratry Ylvisåkery do mediálního obleku celosvětových hvězd. Dnes už má skladba přes 100 milionů přehrání a číslo stále roste.


Napište komentář

Kateřina Blažková
O Kateřina Blažková 13 Článků
Miluju hudbu, svoji kapelu, koncerty, design, styl a dělat věci, co mají smysl. Nesnášim vstávání, studený nohy, autobus č. 107, trsátkožrouta, kolu z mekáče, špatný zvukaře, účtování vody, pondělky, zamotaný kabely, uklízení a vánoce bez sněhu. Jsem na last.fm, bandzone a instagramu pod nickem rooferska.