Poprvé samostatně se u nás zablyští indie klenot Foals

Foals | Foto: Edward Cooke

Foals pěstují profesionální indie rock s prvky math rocku a atmosférického post-rocku už více než patnáct let. České publikum bude mít poprvé šanci slyšet jejich reprodukce na plnohodnotném open-air koncertě už letos v létě.

Již od svých počátků v britském Oxfordu se muzikanti v čele s Yannisem Philippakisem snažili vymezit proti zbytku kytarové indie scény. Nenechali se omezit konvencemi a hledali inspiraci i v technu a euforickém new wavu. Za svou kariéru vydali již sedm alb, jejichž kompozice jim vysloužily několik domácích i světových ocenění za kapely i skladby roku.

Čtěte také: Fall Out Boy poprvé vystoupí v Praze a chystají i pořádné předskokany

Deska Holy Fire před deseti lety vynesla kapelu na hlavní pódia velkých světových festivalů. Zatímco působivý a veselý singl My Number je stále jejich nejpřehrávanější skladbou, na živých koncertech nejvíce bodují průbojnější a divočejší Inhaler a What Went Down, které pochází z desky stejného jména jako druhá zmiňovaná skladba. Nejnovějšímu albu Life is Yours, které je důvodem jejich pražské návštěvy, se stalo inspirací disco. V rámci vábivé letní série My Kind of Summer vystoupí Foals ve Žlutých lázních 28. června 2023. Vstupenky za 1090,- Kč jsou k dispozici na stránkách Fource a v sítích GoOut a Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.