Populární The 1975 zaplní pražskou halu Fortuna

Matty Healy, The 1975 - Forum Karlín 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Anglická kapela The 1975 je již několik let na vrcholu své popularity, za což vděčí jak dlouhé zásobě chytlavých melodií a niterných textů, tak velkému charismatu frontmana Mattyho Healyho. Pro zástupy fanoušků po celém světě je pokaždé velikou událostí každá vydaná píseň, natož pak živé vystoupení, z kterých se stává bezmála magický rituál co do energie mezi skupinou a posluchači. Čeští fanoušci se nyní mohou těšit na 14. březen 2024, kdy The 1975 zahrají v holešovické hale Fortuna.

Skupinu z okolí anglického Manchesteru s názvem The 1975 jistě není třeba blíže představovat snad nikomu, kdo v posledních letech alespoň okrajově zavadil o svět populární hudby. Kapela v posledních letech sklízí jeden úspěch za druhým, ať už jde o zářná místa v posluchačských žebříčcích (s hity jako ChocolateRobbersLove It If We Made It, Part of the Band a mnoha dalšími) nebo o skvělé výsledky v oblasti hudebních ocenění: skupina čtyřikrát vyhrála ocenění Brit Awards, pětkrát NME Awards, dvakrát Q Awards a na nespočet dalších byla nominována.

Čtěte také: Pop-punkoví Simple Plan oslaví čtvrtstoletí i v Praze

Ze studiové práce se The 1975 naposledy pochlubili světu loni s deskou Being Funny in a Foreign Language; čeští fanoušci si kapelu zase vychutnali v rámci letošního ročníku festivalu Rock for People. Další příležitost se jim naskytne poněkud nezvykle brzy: již 14. března roku 2024 totiž rozezní halu Fortuna v pražských Holešovicích, a to v rámci tour s názvem Still… at their very best. Předprodej bude zahájena již 6. září a je jisté, že o vstupenky bude enormní zájem.


Napište komentář