Little Big v říjnu rozproudí pražské Forum Karlín

Little Big | Zdroj: facebook.com/littlebigbandofficial

Populární rave-popová formace Little Big se proslavila osobitými melodiemi zkombinovanými s jadrným smyslem pro humor. Po loňském vypuknutí ukrajinského konfliktu se skupina rozdělila – nyní ji tvoří jen frontman Ilja Prusikin a jeho partnerka Sonja Tajurskaja, kteří emigrovali do amerického Los Angeles. Bez ohledu na to pokračují v hraní po celém světě a již v říjnu se koncertu dočká i pražské Forum Karlín.

Historie ruského raveového tělesa Little Big se píše od roku 2013 a kapela od samého počátku sklízí úspěchy se svými jiskrnými skladbami. Velký kus práce odvedl především frontman Ilja Prusikin, který do skupiny vtiskl své nezaměnitelné charisma i poměrně kousavý smysl pro humor. Netrvalo dlouho a chytlavé melodie songů jako Big DickEvery Day I’m Drinking nebo Skibidi si oblíbily tisíce fanoušků po celém světě. Do České republiky se kapela vracela opakovaně a pokaždé s velikými ohlasy.

Čtěte také: Psychedeličtí Little Big roztančili Malou sportovní halu, a to nejen hitem Skibidi

Nedlouho po rozpoutání tragického konfliktu na Ukrajině se kapela rozpůlila – z Ruské federace emigrovali pouze Ilja a zpěvačka Sonja Tajurskaja, kteří se pod politickým tlakem rozloučili s DJ GokkemAntonem Lissovem. Dvoučlenní Little Big se usadili v americkém Los Angeles a v hudební práci v žádném případě nepřestali – píší nové skladby (např. protiválečnou Generation Cancellation) a aktivně koncertují. Již 15. října se ukáží i v pražském Foru Karlín – vstupenky na tuto našláplou techno-popovou akci jsou k mání v síti Ticketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 402 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky