Postmodern Jukebox zcoverovali Nothing Else Matters s patnáctiletou zpěvačkou

Postmodern Jukebox | Zdroj: YouTube.com

Covery známých skladeb nejsou nijak neobvykou záležitostí. Jen málokdo ovšem coveruje tak originálně, jako Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox. Tento soubor hudebníků zasazuje písně všech žánrů do různých stylů převážně první poloviny 20. století a následně je vydává na svém YouTube kanálu. A nově se konečně pustili i do jednoho z největších hitů historie, slavné Nothing Else Matters od Metallicy.

I přes několikaletou historii projektu Postmodern Jukebox se jedná o jejich vůbec první cover thrash-metalové kapely Metallica. Na jeho provedení byla přitom přizvána teprve patnáctiletá zpěvačka Caroline Baran. Její poměrně nízký věk ovšem nijak nezabránil tomu, aby se cover povedl, ba naopak.

Proslulá skladba v podání Postmodern Jukebox si v sobě nese výrazné prvky soulu a oproti původní verzi je o minutu a půl kratší. Vše od piána, přes saxofon až po zmíněnou zpěvačku je ale již tradičně perfektní a bezesporu by se tato novinka dala označit za jeden z nejlépe zpracovaných coverů Nothing Else Matters, jaký kdy spatřil světlo světa.

Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox právě vyráží na turné a zamíří během něj i do České republiky. S mottem dnešní hity, včerazahraje už 26. března v pražské Lucerně, a to v rámci AghaRTA Prague Jazz Festivalu. Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní síti TicketPro za cenu 695 Kč.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.