Vladimír Mišík a Ivan Hlas ukáží v Olomouci, jak se dělá poctivý big beat

Vladimír Mišík | Foto: Nguyen Phuong Thao

Dva velikáni z dob počátku big beatu v našich končinách se již za několik málo dní potkají na jednom pódiu. Rockeři duší i tělem, Vladimír Mišík a Ivan Hlas, svou hudbou potěší své fanoušky v Olomouci.

Hanáckou metropoli čeká opravdová hudební lahůdka v podání společného koncertu Vladimíra Mišíka, kterého doprovodí jeho domovská kapela ETC a Ivan Hlas, jenž se na pódiu ukáže s muzikanty ze své stabilní doprovodné formace Ivan Hlas Trio. Navíc si s ním zahrají i hudebníci z ETC.

Vystoupení se uskuteční k poctě Mišíkových sedmdesátin. Ano, takového životního jubilea se jeden z největších představitelů českého big beatu dožívá. Za svou kariéru, kterou započal v šedesátých letech, kdy účinkoval v kapelách jako Uragán, New force, Matadors či Blue Effect, má na svém kontě bezpočet vystoupení. ETC vzniklo v polovině sedmdesátých let a mistr s nimi natočil 10 řadových alb. Jeho zatím posledním dosavadním počinem je album Ztracený podzim, které vyšlo roku 2010.

Ivan Hlas si za svou kariéru prošel také mnoho kapel. Mezi ty nejvýznačnější se řadí Žízeň či Yo – Yo band. Napsal také hudbu k filmu Šakalí léta, která ho na hudební scéně velmi zviditelnila. V současné době vystupuje ve formaci Ivan Hlas Trio a jeho posledním počinem je DVD Koncert z roku 2011.

Koncert se uskuteční 1. března 2017 v olomouckém U – klubu od 19:30 hod. Vstupenky jsou k dispozici v olomouckém Informačním centru.


Napište komentář