Foo Fighters oznámili koncert v Česku

Foo Fighters | Foto: facebook.com

Po dlouhých měsících tajemného lákání fanoušky na veliké oznámení konečně vyplynula pravda na povrch. Foo Fighters právě ohlásili evropské tour a přestože je zatím známých pouze pár dat, je mezi nimi i Česká republika!

Ačkoli byla zprovozněna stránka s pasem, na který Foo Fighters postupně přidávali razítka festivalů, na nichž se letos objeví, na ohlášení turné jako takového jsme si museli počkat. To momentálně čítá několik zemí po celé Evropě a po vystupení v maďarské Budapešti přijede slavná formace vedená Davem Grohlem i k nám.

Po pěti letech se u nás Foo Fighters objeví 27. června, kdy zavítají do pražské O2 Areny. Už jen konání v šestnásctitisícové hale je tak znamením, že se nebude jednat o nijak malou show, což by ostatně ani nebyl styl Foo Fighters, kteří jsou jedna z největších kapel posledních let a dávají to dobře najevo i živě.

Pětka ve složení Dave Grohl, Taylor Hawkins, Pat Smear, Nate Mendel a Chris Shiflett má na kontě osm studiových alb. Zatím poslední Sonic Highways z roku 2014 bylo navíc doplněno o EP Saint Cecilia, které seattleští rockeři vydali na památku obětem předloňských teroristických útoků v Paříži, kam mimo jiné též letos zavítají.

Předprodej vstupenek začne v pátek 3. března v 10 hodin ráno, respektive o den dříve pro členy Live Nation klubu. Jejich cena se bude pohybovat mezi 1 790 a 2 290 Kč a budou k mání v předprodejní síti TicketPortal.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.