Jubilejní Sziget oznamuje dalších 22 jmen, přijedou i PJ Harvey a Steve Aoki

Sziget Festival | Zdroj: facebook.com/SzigetFestival

Maďarský festival Sziget letos slaví 25 let své existence a vzhledem k tomuto mimořádnému výročí není překvapením, že návštěvníky čeká nadprůměrný počet vystupujících interpretů. S nejnovějším oznámením jich přibylo hned dalších 22 a jelikož se jedná o festival multižánrový, opět se mezi jmény vyskytují hvězdy ze všech hudebních světů, od tvrdých kytar až po elektroniku.

Celkem tak na budapešťský Ostrov svobody spolu se zhruba půl milionem fanoušků zavítá i 48 interpretů. Z nově oznámených jsou to pak konkrétně PJ Harvey, Alt-J, Steve Aoki, Rudimental Live, George Ezra, Mando Diao, White Lies, Dubioza Kolektiv, The Naked and Famous, Anne-Marie, Andy C, Watsky, Nothing But Thieves, Léon, Bears’s Den, Chef’Special, The Strypes, De Staat, Valentino Khan, Rone, Weva a Nervo.

Při pohledu na dosavadní line up je tedy jasné, že si na své opět přijdou fanoušci všech různých stylů. K výše zmíněným se přidají i dříve ohlášené hvězdy, a to třeba Dimitri Vegas & Like Mike, Billy Talent, The Kills či Crystal Fighters.

Festival Sziget bude probíhat po dobu sedmi dní, přesněji mezi 9. a 16. srpnem letošního roku. I tentokrát bude zahrnovat nespočet událostí zahrnujících především několik stageí hudebním programem. Jako obvykle se koná na Ostrově svobody v Budapešti a vstupenky na něj je možné zakoupit na oficiálním webu.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.