Dvojice metalistů napsala za 24 hodin popový song, takhle to dopadlo

Jared Dines a Vince | Zdroj: YouTube.com

Sledujete-li alespoň zběžně metalovou YouTube scénu, určitě vám neuniklo jméno Jared Dines. Populární youtuber známý pro svá komická videa s metalovou tématikou nově zveřejnil opravdu vychytaný kousek, a to popový song, jenž v rámci výzvy napsal spolu se svým kamarádem Vincem za pouhých 24 hodin. A jak to zní?

Skladba sice žádnou konkrétní předlohu nemá, jako inspirace ale Jaredovi a Vincemu posloužil jejich nedávný akustický cover Doris od Suicide Silence.

Když jsme nedávno udělali ten akustický cover, z pozice metalistů nás napadlo – jsme schopni napsat i vlastní popový song? Tak jsme se do toho pustili, poprvé v životě jsem psal popovou skladbu a tohle se nám podařilo složit za zhruba 24 hodin, vyjádřil se k novému videu Dines.

Kdo by ale čekal, že půjde o typickou jednoduchou rádiovou hitovku, mýlil by se. Dvojice si se songem opravdu vyhrála a téměř čtyřminutová stopáž obsahuje mimo jiné jak skvěle hodící se kytarové sólo, tak i kupodivu smysluplný text. Ten je navíc k přečtení v popisku videa.

V každém případě je třeba přiznat, že za 24 hodin práce se Jaredovi a Vincemu podařil opravdu husarský kousek, ještě navíc s příjemným nádechem osmdesátých let.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.