Proslulý kytarista Joe Satriani příští rok opět navštíví Prahu

Joe Satriani
Joe Satriani | Foto: Larry Dimarzio

Je považován za jednoho z nejtalentovanějších kytaristů všech dob, k řadě svých studiových alb brzy přidá další a během nadcházejícího turné se zastaví i v Česku. Joe Satriani ohlásil první část jeho nadcházejícího turné na podporu jeho očekávané desky a ani tentokrát se nezapomene stavit v Praze.

Virtuózní kytarista vyrazí na své čerstvě oznámené The Shapelifting Tour již 15. dubna, kdy zahraje v německé Mohuči a již o pár týdnů později se přesune právě do zdejších kotlin. Společně s bubeníkem Kenny Aronoffem, baskytaristou Bryanem Bellerem a klávesistou Raiem Thistlethwaytem tak vystoupí Joe Satriani v Kongresovém centru Praha již 6. května příštího roku. Zhruba ve stejné době pak vyjde i zmíněné očekávané album, které by mělo spatřit světlo světa během dubna.

Čtěte také: Ozzy Osbourne přeložil evropské turné. Nové termíny již jsou známy

Joe Satriani se v České republice naposledy ukázal před rokem na turné s proslulou kytarovou trojicí G3. Společně s ním tehdy rovněž do Kongresového centra dorazil i neméně slavný John Petrucci z Dream Theater a Uli Jon Roth, známý mimo jiné pro své působení v německé skupině Scorpions. V rámci této formace pak neváhal Satriani před lety dovézt do Prahy ani další kytarovou legendu, Steva Vai.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici k zakoupení v předprodejní síti TicketPortal, a to za cenu od 1 390 do 1 690 Kč.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.