Queen dostanou ocenění za celoživotní dílo

Queen | Zdroj: facebook.com

Queen, v čele s charismatickým Freddie Mercurym, jsou jednou z největších hudebních ikon dvacátého století. Teprve teď, po letech, se jim dostaví opravdového uznání.

Interpreti jako Tina Turner nebo Neil Diamond své ocenění za celoživotní dílo už mají. Takové pocty se aktuálně dostane i legendárním Queen. Ti sice byli na ocenění už několikrát nominovaní, štěstí se na ně ale usmálo teprve teď. Před pár dny právě o této novince informovala americká hudební akademie a slavnostní předávání proběhne na letošních Grammy 28. ledna, na již 60. výročí udílení těchto cen.

Díky písním Bohemian Rhapsody, We Will Rock You a We Are The Champions se tito hudebníci dostali už do Grammy síně slávy. Slavnostní udílení se bude konat v Madison Square Garden.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 363 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.