Rapper J.I.D vyráží do Evropy a svou energií rozpálí i Prahu

J.I.D | Zdroj: www.dailycal.org

Jméno J.I.D znělo již předtím, než se mladý americký rapper stal součástí J.  Coleova kolektivu Dreamville. Jako každý umělec z labelu je však naprosto jedinečný v tom, co dělá, a za pár měsíců nám to ukáže naživo i v Čechách.

Poprvé na sebe J.I.D, vlastním jménem Destin Choice Route, upozornil krátkým EP DiCaprio v roce 2015. Za zvuků jazzu a soulu rapoval o své rodné Atlantě, mekce amerického hip hopu. Úspěch EP ho přiměl odejít z vysoké a s přáteli z rapového kolekivu Spillage Village jako 6lack nebo EarthGang projel na turné celou Ameriku a postupně vydával další výrazné nahrávky.

Čtěte také: Label Dreamville oslavuje nové přírůstky albem Revenge of The Dreamers III

Poslední album DiCaprio 2 se pyšní jen samou chválou. Vzniklo již pod velkým vydavatelstvím Dreamville, do kterého byl pozván rapperem J. Colem – ten se na DiCaprio 2 objevuje, krom také jiných umělců, i na featu. Na úspěšný vstup do nového labelu navázal J.I.D i několika písněmi na kompilaci všech umělců vydavatelství, která nese název Revenge of the Dreamers III. Dokonce se vyškrábala až na první místo deskového žebříčku Billboard Top 200. J.I.D také spolu s Aloe Blaccem nahrál titulní píseň k poslední filmu Rychle a zběsile.

Kdo si nechce nechat koncert v Roxy těsně před Vánoci (přesněji 20. prosince) ujít, může od 6. září lovit vstupenky na webu Fource, GoOut a v síti Ticketmaster za 520 Kč.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.