Ariana Grande poprvé v Česku: Poblouznila celou O2 arenu a neunikl jí jediný tón

Ariana Grande | Zdroj: facebook.com

Ariana Grande se svým posledním albem thank u, next dobyla hudební svět. Teď ho spolu s předchozím Sweetener hraje naživo a v celé kráse je premiérově předvedla v Česku, a to v pražské O2 areně.

Koncert se již dávno jevil jako seriózní byznysová záležitost. Již měsíc dopředu byl oznámen zákaz jakýchkoli neprůhledných tašek, který se však dá po zpěvaččině minulé zkušenosti s útokem na koncertu v Manchesteru pochopit. Navíc se o přísných podmínkách začalo mluvit brzy, takže byl i dostatek času na sehnání potřebných batůžků či kabelek, co budou normám odpovídat. Ovšem jen několik dní předem bylo pražské vystoupení přesunuto na dřívější datum, údajně kvůli přidávání shows pro velký zájem v jiných městech – je však trochu úsměvné, že ze stejného důvodu, tedy za možností odehrát více večerů, byl zrušen koncert v polském Krakově. 

Čtěte také: Blackbear hitem “Hot Girl Bummer” popudil fanoušky Megan Thee Stallion

Poslední náhlou změnou bylo i zrušení nejexkluzivnějších balíčků s možností setkání se samotnou Grande. Dle oficiálního vysvětlení šlo o krok, který měl zamezit velkému přemáhání hlasu hvězdy, což je opět naprosto pochopitelné, avšak jistě naprosto zdrcující pro tu nemalou hrstku lidí, ochotnou ty velké peníze za setkání dát. Nikdo však nemůže tvrdit, že by to svým vystoupením všem nevynahradila.

Jak se při takové velké události patří, přizvala si Grande hned dva předskokany. Volba amerického dua Social House a Britky Elly Mai signalizuje, že to Ariana se svým přechodem k r’n’b myslí smrtelně vážně a podobným směrem ráda vychová i své fanoušky. Jediná škoda je, že zvukař nezvládl upřednostnit zpěv oproti instrumentalizaci, a tak jak kluci ze Social House, tak Ella Mai se svými vokály a nápaditými samplovými linkami zapadli za přehlušivý zvuk bicích a kytar. Ač jsou oba dobrými interprety, ten, kdo je na koncertu slyšel poprvé, si je z tohoto důvodu doma znovu nejspíš nepustí.

Ovšem to však platí jen pro návštěvníky, co se do haly dostali v nějakém rozumném čase. S nadstandardními podmínkami ochrany se samozřejmě prodloužil i čas prohlídky při vstupu do areny, vpouštění však vzhledem k opatření nezačalo v dostatečném předstihu. Kdo tedy neobjevil skrytý jižní vstup, měl smůlu. Nebylo na něj totiž ani dostatečně upozorňováno, jako tomu obvykle bývá zvykem a před hlavním vchodem tak stála absolutně nehybná fronta.

Recenze: Ariana Grande se na thank u, next oficiálně loučí s popem. Dá se však jejím R’n’B a trapovým vibes věřit?

Samotná headlinerka se však vyšvihla na jedničku. Je na místě očekávat toho od Ariany Grande hodně, ona však naplnila do puntíku naprosto každé očekávání. Vyzpívala každičkou notu, které její studiové nahrávky obsahují, přivezla neuvěřitelné tanečníky, kteří se spolu s ní nepřestávali vlnit, vyměnila rekordní počet outfitů a doprovázely ji neuvěřitelně důmyslné projekce, jež nebyly jen obyčejnou tematickou zakázkou, sama Grande strávila čas natáčením a v nemalém počtu se v nich objevovala.

Jen je škoda, že se na koncertech neustále rozšiřuje neuvěřitelná sobeckost a neuvědomění, že se i okolo vás nachází spousta dalších platících návštěvníků. Pomyslnou korunku vítěze tak s přehledem získává mladá slečna, která si na koncert vzala maminku jen proto, aby jí v podstatě celou show natočila. Dojem z celého večera byl tedy lehce sporný, Ariana Grande, umělkyně jako taková je však královnou, kterou z jejího trůnu jen tak někdo nesesadí.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.