Rivers of Nihil si brousí zuby na pražské Futurum

Rivers of Nihil - Brutal Assault 2022 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Turné se zastřešujícím názvem Faces of Death dalo dohromady hned pět kapel, které během podzimu těší metalisty po slušné části evropského kontinentu. Každá z nich nabídne odlišný pohled na hráčsky precizní technický death metal, tím největším zážitkem však bude koncert skupiny Rivers of Nihil, jež se do České republiky vrátí již poněkolikáté. Jen těžko zapomenutelný večer plný instrumentálně bohaté metalové hudby proběhne již 16. listopadu v pražském klubu Futurum.

V pražském klubu Futurum se to zpravidla jen hemží těmi nejvybranějšími metalovými seskupeními. Skutečný svátek technického death metalu pak proběhne již ve středu 16. listopadu, kdy se o pódium podělí celých pět kapel. První tři se orientují melodičtějším směrem, hráčská technika však nikdy nepřichází zkrátka. Půjde o londýnské Harbinger, kteří se rozhodně nestydí za nakročení do metalcore, americké Inferi a rovněž americké Allegaeon, kteří dovedou krom jiného překvapit i hlubokými filosofickými texty svých skladeb.

Čtěte také: Finntroll do Futura přinesou pravověrný vikinský folk metal

V houstnoucí atmosféře zahrají Američani Fallujah, kteří na turné nahradili Archspire (ti jsou zaneprázdnění prací na novém albu). Fallujah už studiová dřina netrápí, neboť svou novinku s názvem Empyrean vydali již v září a na pražské scéně se s ní dozajista velmi rádi pochlubí. Vrcholem večera pak bude vystoupení kapely Rivers of Nihil, kteří pochází také z Ameriky a které si leckterý metalista z České republiky okamžitě spojí s letošním ročníkem festivalu Brutal Assault. Tam stejně jako jinde zazářili svým progresivním technickým death metalem, který oplývá záplavou geniálně zahraných nápadů. Poslech všech dotyčných kapel bude bezpochyby silným zážitkem, který by si neměl nechat ujít žádný příznivec instrumentálně vybroušeného extrémního metalu.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 355 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky