Řízný nu-metal v podání kalifornských Otep míří do Prahy

Otep | Zdroj: facebook.com

V pražském Rock Café se 3. března rozduní nu-metal, který se skloubí dohromady s punkem, hip-hopem, ale i jazzem. Takoví jsou Otep, které mimo jiné doplní metalcorový The Agonist.

Hlavní hvězdy večera se točí kolem charismatické zpěvačky Otep Shamay, která sama prohlašuje, že se nikdy nenechá zabalit do jedné hudební škatulky. A tak budou Otep i nadále  míchat všemožné styly dohromady. Téměř milion prodaných nosičů jen potvrzuje, že za tímto názorem stojí i fanoušci.

Otep se na hudební scéně ukázali na přelomu milénia a mezi známé nu-metalové kapely se zařadili, aniž by měli svou zkušebnovou demonahrávku. Svým živelným vystupováním totiž přesvědčili Sharon Osbourne, která si hudebníky vzala pod patronáž, a díky ní vystoupili na Ozzfestu. Poté šlo vše samo.

Loni vydali nahrávku s názvem Hydra, a dá se tak očekávat, že v pražském Rock Café nebude chybět, protože u fanoušků sklidila velký úspěch. Dobrá hudba v kombinaci s pekelnou show, to je to, nač se mohou příznivci kapely těšit. Otep během večera doplní i další skupina pod vedením výrazné ženy. Onou zakládající byla aktivistka za práva zvířat Alissa White-Gluz, jež však odešla nahradit Angelu Gossow do Arch Enemy. O Vicky Psarakis nelze ani mluvit jako o náhradnici, protože Alisse se vyrovná a v lecčems ji i překonává.

Co leží v jádru této kapely? Představte si mysl člověka v pokročilém stadiu schizofrenie. Místy klidné a mírumilovné, jindy zas vír bouřícího vzteku a agresivity. Smršť myšlenek a zvuků, často v protikladu jednoho k druhému, toť jsou The Agonist.

To ale není vše. Celý večer 3. března odstartují čerstvě vzniklí izraelští metalcoroví Ferium a moderní metal představující Selfmachine z Holandska.

Vstupenky na tuto smršť seženete v klasických předprodejích za 500 korun, ale také o padesát korun levněji na oficiálním webu pořádající agentury Obscure promotion. Celý večírek začne v Rock Café už v 19 hodin.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.