Rock for Church(ill) hlásí první interprety. Dub Pistols se vrací

Dub Pistols | Zdroj: facebook.com

Poslední víkend v srpnu to bude už patnáct let od vzniku tohoto festivalu, který se každoročně koná ve Vroutku. Půlkulaté výročí nenechává pořadatele chladné, což ostatně prozrazují i první nahlášené kapely.

Rock for Church(ill) v létě dostane občanku a sám hlavní organizátor festivalu říká: „Při sestavování programu se trochu ohlížíme přes rameno do historie a rádi bychom přivezli zpět pár nejúspěšnějších kapel z minulých ročníků. To je zrovna případ londýnských Dub Pistols, které návštěvníci zvolili nejoblíbenější kapelou RFCH 2012.“ Festival se nikdy nespecializoval na určitý druh hudby, proto bylo možné vidět na pódiu rockové hvězdy a DJs z celého světa. Jinak tomu nebude ani v létě 2014.

První kapely, které se v programu RfCh objevily, jsou dvě zahraniční hvězdy z Velké Británie. Již zmínění Dub Pistols, kteří mixují hudbu snad všech žánrů – základem je však vždy trochu reggae, ska a hip-hopu. Na poslední desce, která vyšla v roce 2012, se do toho vnesl například i nádech elektra. Kapela byla v roce 2011 vyhlášená nejlepší festivalovou kapelou v Evropě a v roce 2012 zabodovala i na RfCh. Ostrovní krajané Dreadzone taktéž publikum nezklamou, jejich mix elektra, dubu, drum and bassu a reggae je oblíbený po celém světě od samého vzniku kapely v roce 1993. O jejich raketovém startu svědčí i fakt, že už rok po svém založení vystupovali na kultovním anglickém festivalu Glastonbury.

Další dvě nahlášené skupiny pro příští ročník jsou z našich luhů a hájů. Punkové legendy Visací Zámek a funky J.A.R. aka Jednotka Akademického Rapu. Tato parta kolem Romana Holého bude příští rok slavit 25. výročí, proto se fanoušci mohou těšit na speciální vystoupení. A Visáči? Kdo by neznal jejich Traktor a Známku punku! Tyto legendy určitě rozjedou svou klasickou show, která zkrátka nikdy nezklame.

První nahlášené bandy předznamenávají opravdu vydařený festival, kterým Church(ill) ostatně vždy byl. A když pořadatelé slibují ohlédnutí za předchozími ročníky, můžeme se jen těšit, jaké kapely ještě přibudou. V minulosti zde vystoupily opravdu velká jména, například Doreen Shaffer, Irie Revoltés, Parov Stelar, Max Romeo, Stereo Mc’s, Freestylers a mnoho dalších.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.