Svižná cikánská dechovka v Praze

Fanfare Ciocărlia | Zdroj: facebook.com

Začátek příštího roku zazní v pražské Lucerně balkánské rytmy rumunské kapely Fanfare Ciocărlia. Formace se vrací do české metropole s novým albem Devils Tale. Koncert bude tradičně tím nejlepším výběrem z repertoáru kapely.

Fanfare Ciocărlia je jedna z největších světových dechových kapel. Hudební umění, které se členové této energické kapely naučili od svých otců a dědů, je představováno na každém koncertu. Jejich hudba dokáže pobavit široké spektrum publika a udržuje v sobě pravého ducha cikánské hudby.

Kapela pochází ze zapadlé vesničky na východě Rumunska a je od ostatních balkánských dechovek velmi snadno rozeznatelná. Její neuvěřitelné nasazení a jazzová virtuozita je nezaměnitelná. Skupina byla objevena v roce 1996 německým hudebním nadšencem a později podnikatelem hudebních produkcí a veřejných vystoupení v Londýně. Noviny Times označily hudbu kapely za pekelný nářez. Fanfare Ciocărlia má za sebou osm studiových alb, z nichž mnohá pronikla do čela žebříčků a inspirovala některé filmaře (např. Emir Kusturica). Skupina odehrála během své existence na hudební scéně přes 1200 úspěšných koncertů a nyní míří rozeznít Prahu.

Koncert se koná v sálu Lucerna Music Baru v Praze v pondělí 27. ledna 2014. Lístky jsou k dostání na pokladně v Lucerně či na portálu Ticketpro. Do 31. prosince budou v prodeji zvýhodněné vstupenky v ceně 350 korun (stání) a 400 korun (sezení). Do 26. ledna cena lístků stoupne na 450 korun (stání) a 500 korun (sezení).


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.