Legendy tvrdé muziky se sejdou na pražském Aerodrome festivalu

James Hetfield z Metallicy | Zdroj: facebook.com

Festival Aerodrome přiveze do Čech ve dvou letních termínech velké hvězdy rockové muziky. V červnu vystoupí Avenged Sevenfold, Rob Zombie a kapela Megadeth. V červencové části pak legendární Metallica.

Příští rok proběhne druhý ročník festivalu Aerodrome, který pořádají agentury Nova Music a Dolphin Touring. Tentokrát bude mít akce na holešovickém výstavišti oproti minulému roku hned dvě části – červnovou a červencovou -, na nichž vystoupí velká jména tvrdé rockové hudby.

V první části, která proběhne 17. června, zahraje trojlístek Megadeth, Avenged Sevenfold a Rob Zombie, a to na jednom místě. Heavy metaloví Megadeth, v čele se zpěvákem a kytaristou Davem Mustainem, mají na kontě čtrnáct desek a patří do tzv. Velké trash metalové čtveřice (spolu s kapelami Metallica, Slayer a Anthrax). Avenged Sevenfold je označována za jednu z klíčových skupin nové vlny amerického heavy metalu. Jejich vystoupením se tak splní sen tisíců českých fanoušků. S těmito dvěma kapelami vystoupí také nepřehlédnutelný americký rocker a zpěvák Rob Zombie, který je zároveň uznávaným režisérem, například díky hororovému snímku Halloween.

Druhá část Aerodrome festivalu uvítá americkou skupinu Metallica. V rámci unikátní show Metallica by Request vystoupí 8. července a vzdá poctu tuzemským fanouškům. Zajímavostí je fakt, že program si zvolí samotní fanoušci. Každý, kdo si zakoupí vstupenku přes internet, si bude moci zvolit setlist svých snů z více než 140 skladeb, které Metallica nabídne. Sedmnáct songů, které budou mít největší počet hlasů, zahraje skupina na vystoupení v Praze spolu se zbrusu novou nahrávkou. ‚‚Myslím, že to bude zábavné, když program sestaví naši fanoušci. Navíc mně jako člověku, který naše setlisty zpravidla dává dohromady, to hodně uleví,” říká bubeník Lars Ulrich. Kapela nyní tráví většinu času ve studiu, a tak se na léto velmi těší. ‚‚Už se nemůžeme dočkat, až příští rok na několik týdnů opustíme studio a vyrazíme načerpat energii mezi své fanoušky na koncerty,” potvrzuje Ulrich.

Loňský ročník Aerodrome festivalu představil vedle NOFX, Flogging Molly a Killswitch Engage také kapelu System of a Down, která se dala po několikaleté pauze opět dohromady. Tomu také odpovídal obrovský zájem a účast, která pokořila hranici 17 000 návštěvníků. Fanoušci si mohou zakoupit vstupenky na ročník 2014 už nyní, a to buď na každý termín zvlášť za 990 korun na běžné stání a za 1 390 korun na stání u pódia (v sítích Ticketportal a Eventim), anebo mohou využít zvýhodněný lístek na oba dva dny. Toto tzv. kombinované vstupné je k dispozici výhradně v prodejní síti Eventim.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.