Rock for Churchill prozradil, nač se můžeme těšit

Rock for Church(ill) 2014 | Foto: Vojtěch Baroch, Monstermusic.cz

Konec srpna již 15 let patří festivalu Rock for Churchill, ani letos tomu nebude jinak. Areál Myslivna si letos mimo jiné podmaní Royal Republic a nově nahlášení Asian Dub Foundation, Babylon Circus a N.O.H.A!

Rock for Churchill je festival, který pravidelně uzavírá prázdninovou festivalovou sezónu. A vždy bývá onou pomyslnou třešničkou na dortu. Loni se Vroutkem prohnali Parov Stelar, Dub Pistols, The Subways či Anthony B z Jamajky. Tyto hudební ikony se zde ukázaly především proto, že festival slavil 15 let. Avšak i rok po obdržení občanky se na festival chystají známé a oblíbené kapely.

Mezi první nahlášené patří energičtí Royal Republic se svým novodobým rock’n’rollem a k nim se přidali i slovenští Horkýže Slíže, elektroswingový Mydy Rabycad či vroutecká klasika Tata Bojs. Nedávno však došlo k odhalení dalších českých i zahraničních interpretů. Pořadatelé vytasili taková česká esa, jakou jsou Krucipüsk a Pipes and Pints. Ze zahraničí k nám přijede N.O.H.A., která má u nás dost silnou fanouškovskou základnu a jejich energické koncerty bývají nezapomenutelné.

Vše doplní i Asian Dub Foundation, kteří ve Vroutku vystoupili již v roce 2009 a pro pořadatele jsou těžkou srdcovkou. A když se organizátoři dozvěděli, že v květnu budou vydávat novou desku a chystají Evropskou tour, nešlo jim nenadhodit nabídku, na kterou naštěstí řekli YES! Další nahlášenou zahraniční hvězdou je francouzská ska/reggae parta Babylon Circus. Ti se neškatulkují jen pod ska a reggae, ale v jejich tvorbě uslyšíte i mix punku, jazzu, swingu či rocku. Prostě hudba, která vás nadchne ihned, co zaslechnete její první tóny.

Lístky seženete u klasických předprodejců za 700 korun plus poplatky. Bez poplatků si ho můžete zakoupit na pokladně Lucerna Music Baru. A kdyby vás vyrazila i větší banda, můžete využít množstevní slevy 5+1 zdarma či 10+2 zdarma.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.