Rock for Churchill vytáhl z rukávu první kapely

Rock for Church(ill) 2014 | Foto: Vojtěch Baroch, Monstermusic.cz

Festival Rock for Churchill byl loni opět dokonalý, výborné kapely a teplé počasí, bylo kompletně vyprodáno. V srpnu to bude zase super, už známe první kapely, na které se můžeme těšit!

Na posledním festivalu ve Vroutku zahráli třeba Asian Dub Foundation, Selah Sue, Royal Republic a další kapely. Zaškrtněte si v kalendáři 26. srpna, protože letos přijedou Dub Incorporation a Dubioza Kolektiv! Těšit se můžete i na Monkey Business, Iné Kafe, Prago Union a Mydy Rabycad.

Dub Incorporation jsou považováni za hlavní hvězdu francouzské reggae scény. Tato kapela je obvykle plná energie a chytlavých rytmů; zpívají nejen francouzsky, ale i anglicky či arabsky. Poslední deska Paradise byla z roku 2013, loni v červnu vydali velmi oblíbené album Paradise Tour – Live at l’Olympia.

Dubioza Kolektiv pochází z Bosny a Hercegoviny a je proslulý svým výbušným mixem stylů jako jsou rock, reggae, dub, hip hop a balkánské folklóry. Kapela v současnosti patří mezi největší koncertní senzace z východní Evropy. První stejnojmenná deska pochází z roku 2004, hudebníci už mají alb osm a posledním bylo elpíčko Happy Machina, kde jsou slyšet skvělé písně jako No Escape či Free.

Lístky si můžete koupit v pokladně Lucerna Music Baru, ostatní předprodeje mají poplatek. Ke každé vstupence dostanete i dvě pivka zdarma! Cena sedm set korun platí do 29. února, od prvního března se vstup zvyšuje. A kdyby vás vyrazila i větší banda, můžete využít množstevní slevy 5+1 zdarma či 10+2 zdarma.

 


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.