Rock for People otevírá adventní kalendář. Těšte se na Simple Plan nebo Machine Gun Kellyho

Machine Gun Kelly | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Již lety prověřený festival Rock for People ani letos neotálí a na předvánoční čas si opět připravil adventní kalendář v podobě oznamování dalších účinkujících na příštím ročníku.

Adventní kalendář je oblíbenou kratochvílí, kdy se každý den po půlnoci otevře nové okénko, které skrývá nějaké zvučné jméno, co na festivalu vystoupí. Úplně první okénko kalendáře otevřeli punkrockoví Simple Plan. Jejich hity Welcome To My Life nebo Perfect zná snad každý, a tak se dá očekávat, že v jejich čase bude pod podiem velký zástup příznivců.

Machine Gun Kelly doplnil hlavní čtyřlístek umělců, kteří vystoupí na 27. ročníku Rock for People. Organizátoři tak splatí dluh z roku 2020, kdy měl původně vystoupit, ale nakonec se to kvůli covidovým opatřením nepovedlo. Za uplynulou dobu ale Machine Gun Kelly vyrostl do daleko větších rozměrů, a tak si aktuálně zaslouží odehrát koncert během pátečního festivalového dne v part timu.

Mezi hlavní headlinery taktéž patří MUSE (čerství držitelé ocenění MTV Europe Music Awards), Slipknot i The 1975. Žánrově tak bude znovu jeden z nejznámějších tuzemských festivalů rozmanitý. Metaloví Slipknot vystoupí hned během prvního večera a představí svou nejnovější desku The End, So Far. Na The 1975 se můžete těšit v sobotu. MUSE přispěchají se svou monstrózní pódiovou show k album Will of the People a samotný Rock for People potvrzoval, že scéna bude zachovaná v celé své velikosti a propracovanosti.

Organizátoři přicházejí i s další příjemnou novinkou – vůbec poprvé si budete moct zakoupit vstupenky bez navýšení, a to prostřednictvím partnera Twisto na tři splátky. Navíc s oznámení čtvrtého největšího jména byl spuštěn i prodej jednodenních vstupenek. Festival se odehraje jako vždy v hradeckém Parku 360 a navíc bude plně soběstačný po ekologické stránce.

Rock for People se uskuteční v termínu 8. – 11. června 2023. Aktuálně můžete zakoupit celofestivalové vstupenky za 3 490 Kč na oficiálních stránkách festivalu.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 359 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.