Rock For People přichází s novinkou: Nouvelle Prague Hangar

Rock for People | Zdroj: Rock for People

Zástupci světových agentur, které se starají o slavné kapely, manažeři, promotéři, PR specialisté nebo třeba pořadatelé koncertů, se podělí o rady a zážitky na Nouvelle Prague Hangar v rámci hradeckého festivalu Rock for People, který se uskuteční 4. až 6. června.

Společenská a politická témata v muzice i mimo ni, zkušenosti a rady předních evropských hráčů na poli hudebního businessu a humorné i děsivé, ale vždy pravdivé, historky ze zákulisí života známých promotérů. To bude náplní Nouvelle Prague Hangaru na Rock for People. Kromě toho zde proběhnou i diskuse například o fenoménu YouTube a soutěž o nejlepšího hráče na imaginární kytaru. Tato novinka dlouholetého hradeckého festivalu tedy jistě potěší všechny, kteří se zajímají o hudbu a i ty, kteří se jí nějakým způsobem věnují.

Naše pozvání přijali zástupci světových agentur, které se starají o takové hvězdy, jako jsou třeba Muse nebo Billy Talent. Agenti, manažeři, promotéři i PR specialisté. Podělí se o své zkušenosti s tím, co obnáší cesta k hvězdné slávě, jak se rozhodují ti, kteří na ní talentovaným muzikantům pomáhají, o pravidlech leckdy tvrdého byznysu i o chybách, kterých se může dopustit i velký agent nebo pořadatel,“ líčí Márton Náray, ředitel showcase festivalu a hudební konference Nouvelle Prague, který letošní program vytvářel.

To se týká například programu s vpravdě cimrmanovským názvem My failed events, který připravil Nouvelle Prague ve spolupráci s FuckUp Prague. O chybách, pádech a zmrtvýchvstání v showbyznysu bude vyprávět Serge Grimaux, současný šéf firmy Intellitix a zároveň muž, který si v této branži prožil hvězdné úspěchy i strmé pády (připomeňme jím pořádané koncerty Rolling Stones, Pink Floyd nebo AC/DC v devadesátých letech). Díky jeho nadhledu, sebereflexi a smyslu pro humor ručí pořadatelé za to, že vás bude při jeho vyprávění v jednu chvíli mrazit, abyste se vzápětí hurónsky rozesmáli.

Zelenou část hudební kuchyně zase obhospodaří diskuse se zástupci Green Music Initiative Jacobem Bilabelem a Marthou Bissmann s nekompromisním názvem Go Green or Die Slowly.

Zajímavý projekt Ways to become a star představí jeho autor Přemysl Štěpánek ze společnosti PR Stage. Ways to become a star 1 představí vítěze i aktéry akce Czech Fresh. Mark Benett z renomované agentury United Talent Agency (která se stará o desítky umělců, včetně Pink Floyd, Bring Me the Horizon, Placebo, nebo Gojiry) totiž na Rock for People vybere den před tím ze čtyř českých finalistů projektu, kterými jsou Thom Artway, Klara & The Pop, Euphonix a Lake Malawi, toho, se kterým bude pak rok systematicky pracovat s cílem etablovat jej na mezinárodní scéně – s nimi si budou povídat, co je bude dále čekat.

Ways to become a star 2 přinese diskuzi na téma popularity masivních rozměrů díky YouTube, zasvěcenými diskutéry bude Vika Goes Wild a další. Úspěšná youtuberka uzavře téma svým koncertním setem.

Během Listening – beer session budou moci zájemci zjistit, jak promotéři, agenti a vydavatelé hodnotí demo nahrávky, videa a jiná materiály začínajících kapel. Prozradí to Shaun Faulkner z X Ray Touring (mezi jejichž klienty patří například Nick Cave, PJ Harvey, Gorillaz a desítky dalších),  Simone Manchisi z italské agentury Bassculture Booking (kteří se starají například o Asian Dub Foundation, The Skatalites, De La Soul), Nanouk De Meijere z mnichovských Avocado Booking, specializujících se na kvalitní metal, harcore a punk.

Podvečerní závěr posledního dne Nouvelle Prague Hangaru bude patřit hudbě ve vazbě na politická témata. Mluvit se bude i o budoucí volbě prezidenta a hledání nové hlavy státu se systémem Prezident 21. Za programem stojí mimo jiné Take a Stand, iniciativa Evropské asociace festivalů.

Za pozornost stojí také workshop Ondřeje AnderyWWW Neurobeat, který nám ukáže nekonečné možnosti elektroniky v muzice. A protože sranda musí být, je připravena soutěž Air Guitar contest o nejlepšího hráče nebo hráčku na imaginární kytaru.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.