Rockové legendy Aerosmith se vrátí do Prahy. V červnu 2020 zahrají v O2 universu

Aerosmith
Aerosmith | Zdroj: archiv kapely

V hudební historii bychom našli jen málo kapel, které se těší takovému renomé, jako Aerosmith. Jejich spanilá jízda dekádami započala už s příchodem 70. let minulého století a dosud, ani po téměř 50 letech od založení kapely, se nezastavila. A své o tom svědčí i nově ohlášené evropské turné, během kterého se skupina objeví i v Praze.

Aerosmith se u nás objeví po celých 10 letech, a to opět na tom samém místě – jejich koncert se uskuteční 24. června 2020 v hale O2 universum v pražské Libni. Parta, v jejímž čele už od počátků její existence stojí proslulá dvojice Steven Tyler a Joe Perry společně s Joeym Kramerem, Tomem Hamiltonem a Bradem Whitfordem, k nám zavítá během další etapy jejich před lety oznámeného posledního turné, které však, jak se zdá, zatím nevypadá, že by mělo někdy skončit. Mimo Českou republiku v rámci jeho nově ohlášené evropské části Aerosmith navštíví i Belgii, Španělsko, Rakousko či Maďarsko.

Čtěte také: Lenny Kravitz při svém monumentálním světovém turné Here To Love vystoupí i v pražské O2 areně

Živě si tak tuzemští fanoušci budou moci již příští rok poslechnout legendární hity jako Dream On, Sweet Emotion, Walk This Way nebo třeba Crazy. Nepochybně se dostane i na skladby z novějších alb, zatím poslední Music From Another Dimension navíc vyšlo až v roce 2012, v Česku tak bude mít kapela se svou poslední studiovkou jakousi premiéru. Jak moc velkolepá tato oslava 50 let existence kapely pak nakonec bude, o tom se budeme muset sami přesvědčit až v červnu.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Seznamte se s novou hard rockovou generací, nástupci velikánů Led Zeppelin i AC/DC

Vstupenky na koncert budou dostupné již od 13. prosince, případně pro členy Live Nation klubu o dva dny dříve. Jejich cena se bude pohybovat v rozmezí od 2 590 do 4 290 Kč, dostupné budou v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketmaster.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.