TIP REDAKCE: Šílené teorie o návratu My Chemical Romance se ukázaly být pravdivé

My Chemical Romance | Foto: Mick Hutson, Redferns

Již od samotného rozpadu My Chemical Romance začaly mezi fanoušky kolovat nejrůznější teorie o tom, že je vše pouze součást promyšleného plánu a že se kapela nakonec vrátí. Předpovídaný čas návratu byl rok 2019 a ačkoliv kapela celou věc dlouhá léta odmítala, nedávno se nepravděpodobné stalo skutečným. Náhoda, nebo měli nakonec fanoušci celou tu dobu pravdu?

V roce 2013 zasáhla fanoušky My Chemical Romance nemilá zpráva. Jedna z nejvýraznějších kapel tzv. emo vlny z druhé poloviny 20. století se oficiálně rozhodla ukončit svojí činnost. Téměř okamžitě se internetem začaly šířit nejrůznější teorie o tom, že rozpad kapely byl naplánovaný a vše se řídí podle jakéhosi plánu. Podle něj bylo možné  předpovědět i návrat kapely, který se měl uskutečnit v roce 2019.

Čtěte také: Twenty One Pilots a další předělali legendární desku My Chemical Romance

Kapela však tuto teorii od samotného začátku odmítala a jak šel čas, fanoušci se pomalu začali smiřovat se smutnou skutečností, že MCR budou už navždy minulostí. Ačkoliv se čas od času opět rozpoutala vlna spekulací o možném návratu, členové kapely vždy rychle jakékoliv pochybnosti vyvrátili s tím, že se každý věnuje své osobní kariéře a hlavně i své rodině.

Tak to bylo i v případě nedávného šokujícího prohlášení Joe Jonase, který se v jednom rozhovoru zmínil, že prý slyšel MCR zkoušet ve studiu vedle nich. Kapela samozřejmě jako vždy vše popřela. O to větším překvapením bylo, když nyní přes veškerá očekávání skutečně ohlásila návrat v podobě několika koncertů v USA, Austrálii, Japonsku a na Novém Zélandu. Ještě zajímavější je ovšem fakt, že to vypadá, že fanoušci se ve svých teoriích nemýlili a kapela opravdu měla jeden velký plán, jak dokazují následující důkazy.

Inspirace ve Smashing Pumpkins

Je dobře známo, že bratři Gerard a Mikey Way jsou velkými fanoušky Smashing Pumpkins. V jednom z rozhovorů dokonce přiznali, že je k založení kapely inspiroval právě jejich koncert. Na tom by nebylo nic divného, kdyby si fanoušci nevšimli, že se kariéra MCR až podezřele podobá té SP. Obě kapely po stejném počtu let ztratily prvního bubeníka, obě kapely působily na scéně 12 let, načež následoval rozpad. Smashing Pumpkins se nakonec opět dali dohromady po 6 letech, což v případě MCR předpovídalo reunion na rok 2019.

MCR předpověděli svůj návrat na svém posledním albu

Příběh videoklipů z posledního alba MCR Danger Days z roku 2010 se odehrává ve fiktivní post-apokalyptické sci-fi budoucnosti. Místo děje je USA, stát Kalifornie. Který rok? Samozřejmě 2019. Krom toho se úplně poslední singl kapely, který vyšel na best of kompilaci z roku 2014, jmenoval Fake Your Own Death. Věděla snad kapela už tenkrát, že se v roce 2019 vrátí?

MCR se bojí teenagerů

Jeden z největších hitů My Chemical Romance je slavný singl Teenagers z alba The Black Parade (2006). V textu této písně kapela doslova zpívá, že je teenageři děsí k smrti. Dle fanoušků se proto jednoduše rozhodli teenage léta své kapely přeskočit. Kapela byla založena v roce 2001 a rozpadla se v roce 2013, tedy ve věku 12 let, těsně předtím, než se v angličtině začíná se sufixem-teen. Nyní v roce 2019 je kapele přesně 18 let, tedy věk, kdy se v USA dosahuje dospělosti. Proč se asi kapela nedala dohromady už loni?

Čtěte také: Hardcorová parta Lighthouse Keeper proráží na českou hudební scénu

MCR jsou jako Shrek

Asi nejšílenější teorie vychází z předpokladu, že MCR toho mají až podezřele mnoho společného se Shrekem. My Chemical Romance vznikli v roce 2001, kdy vyšel film Shrek 1. V roce 2003 se MCR konečně proslavili s albem Three Cheers For A Sweet Revenge a stejný rok vyšel i Shrek 2. Shrek 3 vyšel v roce 2007, kdy jsou MCR na vrcholu své kariéry s albem The Black Parade. V roce 2010 vychází Shrek 4, který stejně jako novinka od MCR Danger Days nedokáže dosáhnout výšin svých předchůdců. V roce 2019 po dlouhé době přichází oznámení o Shrek 5 a MCR skutečně na nic nečekají a taktéž oznamují svůj návrat. Jsou MCR ve skutečnosti zlobři?


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...