Rockový Slunovrat 2021 opět nabízí žánrovou pestrost

Gaia Mesiah - LMB Open Air Výstaviště, 2020 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Festival Rockový Slunovrat krapet mate názvem, jelikož na své si na něm přijdou i příznivci jiných žánrů, než je prachobyčejný rock. Samozřejmostí bude nezapomenutelná atmosféra, neboť se akce odehraje v okouzlujícím Lesním divadle Řevnice.

Nejviditelnější kapela nicméně rockem žije a plnými hrstmi ho již léta nabízí početné fanouškovské základně – nejde o nikoho jiného než o liberecké Krucipüsk. Hrají již třicátým rokem a vyznačují se šťavnatou směsí thrash metalu, hardcoru a chytlavých “tancovačkových” písniček. Zahraje také dlouhodobě oblíbená kapela Gaia Mesiah, jež je mnohým sympatická neobvyklým crossoverem a také svým vymezením vůči mainstreamu. Zaujme rovněž rapper RedZed, taneční uskupení Skyline či kapela N.O.H.A..

Čtěte také: Brutal Assault letos proběhne v kapesní verzi jako Josefstadt

Do žánrové palety pak svými nečekanými odstíny přispějí rovněž kapely Vepřové komety (funky), Frankie & The Deadbeats (country), Fyah Son Bantu (dancehall/reggae) či The Shookies (folk). Ostřejší budou Frozen Poppyhead se svým alternativním metalem a zabaví rovněž surfrockoví The Train Robbers. Pořadatelé si dali na směsi interpretů skutečně záležet a mnoho příznivců žánrové různorodosti se o tom přesvědčí již 13. a 14. srpna 2021Lesním divadle Řevnice.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky