Hradecký Rock for People Hope jde mílovými kroky naproti ekologii

Rock for People 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Rock for People Hope bude vůbec prvním festivalem, který bude svou stage pohánět ekologicky udržitelným generátorem.

Festival Rock for People Hope se už za pár dní rozběhne v hradeckém areálu a tentokrát si odbyde světové prvenství na poli ekologie. Jako první festival na světě na jednu ze svých stage využije pro výrobu energie vodíkový generátor H2BASE. Za vývojem této přelomové věci stojí čeští inženýři ze společnosti DEVINN.

Čtěte také: V létě se dočkáme mini festivalu Rock for People Hope

H2BASE díky využití palivového článku přeměňuje vodík při sloučení s kyslíkem na vodu, a tak vzniká velké množství elektrické i tepelné energie. Jediným odpadem této reakce je destilovaná voda, nic víc.

Příznačně celá tato scéna ponese jméno O CO2 JDE stage, na níž se během dvou dnů vystřídají bezmála dvě desítky umělců, řečníků ale i kreativních osobností. Hlavními tématy budou obnovitelná energie a energetická soběstačnost. Hudební produkci budou mít za úkol PHS a Vanessa. Dalším hostem bude například vědec a fanoušek obnovitelné energie Paul Schurink nebo Jan Freidinger z Greenpeace.

„Jsme nadšeni tím, že se tým DEVINN rozhodl H2BASE uvést do oficiálního provozu právě na Rock for People Hope. Pro náš festival i další hudební, kulturní a společenské akce se tím otevírá zcela nová kapitola. Tento český patent má oprávněně světové ambice. Ostatně, přístup festivalů k obnovitelným energiím a dalším klimatickým opatřením řeší stále více managementů kapel. Často se rozhodují právě na základě těchto aspektů,“ říká Michal Thomes, ředitel Rock for People.

Rock for People Hope se v Hradci Králové uskuteční v termínu 13. – 14. srpna 2021.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 362 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.