Rok 2014 se ponese ve znamení U2

Bono | Foto: Peter Neill

O nové, v pořadí třinácté studiovce U2 se mluví už hodně dlouho, a to ve všech možných souvislostech. S příchodem nového roku se konečně začínají z mlhy vynořovat její jasnější kontury. I tak se toho ale neví příliš mnoho, U2 pořádně napínají. 

Je jisté, že deska bude a že bude letos! Už kolem Vánoc U2 ohlásili, že finišují s nahráváním a podle posledních informací by předpokládané datum uvedení na trh mělo připadnout někdy na jaro. Na post producenta U2 údajně obsadili Briana J. Burtona alias Danger Mouse, který je základní součástkou Gnarls Barkley a produkoval už kde co (například Gorillaz nebo Becka). Na desce bude jeho rukopis patrně znát, sám Bono totiž potvrdil, že album je výrazně ovlivněné soulem a r’n’b (ale také punkem), tak uvidíme, jak to dopadne. Objevit by se na něm mělo celkem dvanáct tracků a mezi nimi s nejvyšší pravděpodobností i skladba Ordinary Love, kterou U2 složili k poctě nedávno zemřelého kámoše, Nelsona Mandely.

U2 nevydali desku už od roku 2009, bude se vyplňovat pěkně dlouhá pauza. Ordinary Love je předzvěstí, že by nás v roce 2014 měl čekat návrat U2 v plné formě, každopádně, ať už výsledek dopadne jakkoli, úspěch nové desky U2 na sebe jistě nenechá dlouho čekat. Fanoušci irské legendy jsou věrní, nedočkaví a jsou jich miliony po celém světě. U2 bude trvat dlouho, než je zase všechny objedou a odmění za jejich přízeň.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.