Royal Blood oznámili vydání nového alba! Doprovází ho singl Lights Out

Royal Blood | Zdroj: archiv kapely

Jsou tomu už 3 roky, co světlo světa spatřila debutová deska Royal Blood. Tato dvojice si doslova získala svět svým nezaměnitelným a zároveň jednoduchým soundem, v němž se vedle vokálů prolíná pouze baskytara a bicí. Dnes přitom oficiálně oznámili nové album, a to rovnou stylově s vydáním prvního singlu Lights Out.

Druhá deska těchto britských talentů ponese název How Did We Get So Dark? a jak už zmíněný první singl naznačuje, můžeme se opět těšit na neobvyklé, avšak ikonické basové riffy a sladěné rytmické bicí. Vedle toho navíc Royal Blood přiznali, že se na albu objeví i piano, ale nepočítejte, že se z nás stanou Keane, pořád přinášíme rock’n’roll, doplnil bubeník Ben Thatcher.

Už v minulém roce přitom Royal Blood na festivalu Reading představili skladbu Hook, Line And Sinker a pro seriál Vinyl nahráli Where Are You Now?, zda-li se ale tento počin na novince objeví, to je ještě nejasné. Album vyjde už 16. června, je k předobjednání na oficiálních stránkách kapely a ta s ním vyjede i na turné, v České republice však zatím plánovanou zastávku nemá.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.