TIP REDAKCE: Takhle Lanu Del Rey neznáte

Lana del Rey | Zdroj: HDWallpaperUp.com

O Laně del Rey, královně indie, slyšel snad už každý. Zpěvačka chystá novou desku s názvem Lust For Life, ještě než však vyjde, pojďme se podívat na několik zajímavostí z Lanina života.

Studovala filosofii

Navštěvovala Fordham University v Bronxu, kde studovala metafyziku, což je odvětví filosofie. „Je to propast mezi Bohem a vědou. Zajímala jsem se o Boha a o to, jak technologie mohou přiblížit náš vznik,“ řekla v rozhovoru. Ale nakonec odešla, protože nebyla dobrá v matematice a začala se zaměřovat na umění.

Byla závislá na alkoholu

Lana vyrůstala v Lake Placid v New Yorku do svého patnáctého roku, kdy byla poslána na školu v Kentu, internátní školu v Connecticutu. Zde se po dobu tří let léčila se svou závislostí na alkoholu. „Velmi jsem v té době pila. Každý den a sama. Myslela jsem si, že je to zku*veně cool. Velká část písniček z Born To Die je z tohoto období. Když jsem psala o něčem, co jsem ztratila, byl to alkohol. Byla to první láska mého života. Rodiče se o mě báli, měla jsem strach. Věděla jsem, že to byl problém, ale líbilo se mi o víc, než dělání něčeho jiného. Ze začátku máte svou temnou stránku pod kontrolou, ale pak si uvědomíte, že ta temná strana vždy vyhraje, když se rozhodnete si jí trošku dopřát. Je to zcela jiný způsob života. Byla to nejhorší věc, která se mi kdy stala.“

Kariéru začala v New Yorku

Když byla v New Yorku, začala vystupovat v malých, lokálních klubech. „Vždycky jsem zpívala, ale nikdy jsem neměla v plánu to brát nějak vážně. Když jsem v 18 přišla do New Yorku, začala jsem zpívat v klubech v Brooklynu. Měla jsem dobré přátelé a fanoušky v undergroundové scéně. Ale hráli jsme pro sebe navzájem, o tom to bylo.“

Má spousty nevydaných songů

Jestli nemáte její muziky dost, jste šťastní lidé! Lana má spousty nevydaných písní, které lze najít na YouTube nebo na SoundCloud. I přes to, že vydala speciál Born to Die: The Paradise Edition s osmi bonusovými skladbami, je jich mnohem, mnohem víc. Konkrétně třeba Paris, Damn You či Go Go Dancer.

Lana Del Rey je pouze pseudonym

Stejně jako spousta umělců dnešní i minulé doby, i Lana používá umělecké jméno. Její pravé jméno je Elizabeth Woolridge Grant.

Původně vystupovala pod jiným jménem

Před tím, než začala být Lanou Del Rey, vydala album Sirens pod jménem May Jailer.

Její otec je milionář

Rob Grant, Lanin otec, je internetový podnikatel a milionář. Peníze si vydělal šikovnou investicí do domén.

Inspiraci hledá v literatuře

Velmi se inspirovala literaturou. Její první hlavní inspirací byla báseň Howl od spisovatele Allena Ginsberga.

Videoklip k singlu Video Games si vytvořila sama na MacBooku

Vytvořila zcela nový žánr

Je jí přisuzován vznik novodobého hudebního žánru sad-core. Ten se vyznačuje především texty, jež by se daly charakterizovat jako pochmurné.

Je fanynkou Guns N’ Roses

Lana je dlouholetým příznivcem rockové legendy Guns N’ Roses. Během své kariéry nahrála skladby Guns and Roses a Axl Rose Husband a o 10 let později se slavným zpěvákem i randila.


Napište komentář

Petra Charvátová
O Petra Charvátová 72 Článků
Už od mala miluji muziku. Momentálně, a myslím, že už definitivně, jsem se našla v indie stylu - indie-rock, electro-indie, sad-core, desert rock apod. Hraji na bicí, kterým předcházelo spoustu jiných nástrojů. Mezi mé nejoblíbenější interprety patří Lake Malawi, The Kooks, The 1975,Glass Peaks, Banfi, Youth Club, LP, London Grammar,Arctic Monkeys, Linkin Park a spousty dalších.