Rvěte si srdce v O2 areně s Lewisem Capaldim

Lewis Capaldi | Foto: Alexandra Gavillet

Hudebně talentovaný a briskně vtipný skotský zpěvák a textař Lewis Capaldi vystoupí již brzy v Praze se svou show v rámci turné BROKEN BY DESIRE TO BE HEAVENLY SENT.

Šestadvacetiletý kluk z Glasgow spojuje od začátku kariéry kritiky i širokou veřejnost. Jeho úspěchy na poli pop music jsou totiž potvrzovány mnohými oceněními kritiků, která dokazují, že má Capaldi obmotán okolo prstu celý svět. Není se čemu divit – Lewisův jedinečný hlas se nedá zaměnit a na jeho melodické, emotivní songy nezapomenete. Celou jeho personu dokresluje ještě hysterický skotský humor, kterému propadne každý, kdo otevře umělcovy sociální sítě.

Jeho působení zatím však nemá dlouhé trvání. Capaldiho debutové album Divinely Uninspired to a Hellish Extent je na světě pouhé tři roky, a přece se již v roce 2019 drželo na vrcholu albových žebříčků po dobu neuvěřitelných deseti týdnů a ve Spojeném království se pak stalo nejprodávanějším albem dokonce dva roky za sebou. Gigaúspěšný singl z tohoto alba Someone You Loved udělal z Capaldiho prvního skotského sólového umělce, který se dostal na vrchol americké hitparády Billboard od roku 1981.

Čtěte také: Dokonalý hlas a vytříbený humor. Lewis Capaldi po Colours of Ostrava ovládl Prahu

Nyní zpěvák pracuje na další desce, která má vyjít v průběhu příštího roku. Před téměř dvěma měsíci na ni fanoušky začal nažhavovat novým singlem. „Forget Me je píseň, která je hodně blízko mému srdci, a upřímně si myslím, že je to můj zatím úplně nejlepší song. Je o rozchodu s mojí bývalou, kterým jsem si prošel, a po roce od něj si uvědomil, že náš jediný kontakt se odehrává formou mého sledování jejího „života po mně“ na Instagramu. Já se v tu chvíli cítil dost mizerně, a ona vypadala, že jde dál, má se super, že se jí daří, a já to nenáviděl. Přišlo mi nefér, že ona vypadá šťastně, zatímco já se trápím, a bál jsem se, že by na mě mohla zapomenout úplně. Tak jsem o tom napsal písničku.” vysvětluje Lewis Capaldi.

Lewis Capaldi vystoupí 17. února 2023 v O2 areně. Bude to jeho prozatím druhý koncert v České republice a kdo pamatuje na ten první v roce 2019, ví, že byl beznadějně vyprodaný týdny předem. Kdo tedy nechce s nákupem váhat, pořídí vstupenky v oficiálních prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal od pátku 28. října 2022 od 10:00.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.