Se Slashem v Praze zahraje Phil Campbell z Motörhead

Phil Campbell and the Bastard Sons
Phil Campbell and the Bastard Sons | Zdroj: archiv umělce

Zatímco zpráva o tom, že Slash společně s Mylesem Kennedym dorazí do Prahy, se ještě ani nestihla pořádně uležet, už tu máme ohledně jejich únorového koncertu další oznámení. Jako předkapela se totiž představí Phil Campbell and The Bastard Sons, skupina bývalého kytaristy proslulých Motörhead.

Na svém facebooku novinku oficiálně oznámili právě Phil Campbell and the Bastard Sons. Ti budou Slashe doprovázet na hned několika zastávkách jeho evropského turné, přičemž 9. února se s ním ukáží i u nás, a to konkrétně v libeňské O2 areně.

RECENZE: Slash na Living the Dream postrádá diverzitu, vyměňuje rokenrol za opatrnost

Pár měsíců před vystoupením s formací Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators si přitom Phil Campbell s jeho syny zahraje v pražském klubu Futurum. Stane se tak již 6. prosince a britší rockeři k nám dorazí v rámci ohlášeného zimního turné ku příležitosti vydání jejich debutové desky.

Campbell působil od roku 1984 na pozici kytaristy v legendární rockové kapele Motörhead. Ta se v roce 2015 po smrti frontmana Lemmyho Kilmistera rozpadla, přičemž zatímco dlouholetý bubeník Mickey Dee si našel angažmá v neméně slavných Scorpions, Campbell se rozhodl zaměřit právě na hudební projekt se svými syny a zpěvákem Neilem Starrem.

Čtěte také: Mickey Dee z Motörhead: Lemmyho smrt? Bylo to větší, než když umřel Elvis

To minulý rok vyústilo ve vydání EP Phil Campbell and the Bastard Sons a následně s letošním létem i v nahrání a vydání jejich debutové desky The Age of Absurdity. Vedle vlastní tvorby se však Campbell s kapelou hrdě hlásí i k Lemmyho odkazu, znatelnou část setlistů během jejich koncertů tak tvoří právě skladby z dílny Motörhead a jinak tomu zajisté nebude ani u obou jejich nadcházejících českých vystoupení.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 300 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.