Sjednocení Guns N’ Roses odehráli první koncert, byl plný překvapení

Guns N' Roses | Zdroj: MTV

Guns N’ Roses ohlásili letní turné a hned odehráli svůj první koncert po nedávném sjednocení. Co ho provázelo?

Samotná show se odehrála 1. dubna, přičemž se jednalo o první koncert Guns N’ Roses se Slashem a Duffem McKaganem po neuvěřitelných 23 letech. Kapela si navíc pro své debutové vystoupení po reunionu symbolicky vybrala losangelský klub The Trobadour, kde Guns N’ Roses 6. června roku 1985 hráli poprvé ve své nejslavnější sestavě.

S ohlášením koncertu si však skupina dala opravdu na čas, ještě 24 hodin před jeho začátkem se totiž vůbec nevědělo, že takové představení bude. Ani to ovšem nezabránilo téměř okamžitému vyprodání westhollywoodského klubu, k tomu ostatně fanouškům stačilo doslova pár hodin, ne-li méně.

Guns N’ Roses svůj set zahráli ve složení Axl Rose, Slash, Duff McKagan, Richard Fortus, Dizzy Reed, Frank Ferrer a Melissa Reese. O posledním jmenovaném členovi a nováčkovi v celé sestavě až do poslední chvíle neměla veřejnost ani tušení, Reese ovšem během koncertu solidně nahradila na postu druhých kláves svého předchůdce Chrise Pitmana a stala se tak první ženou, která kdy ve slavné kapele hrála.

Co se potom setlistu týče, vedle hitů jako Rocket Queen, Welcome to The Jungle a Knockin’ on Heavens Door mohli návštěvníci koncertu slyšet i Sweet Child O’ Mine typicky doplněnou o Slashovo kytarové sólo na motiv soundtracku k filmu The Godfather a do přídavku se ještě před zakončením v podobě Paradise City dostalo i na cover The Seeker od The Who. Ku překvapení mnohých pak zazněla i skladba Chinese Democracy z jediného alba, jenž kapela po odchodu původních členů vydala.

Nedlouho před vystoupením došlo i na ohlášení letního turné po Severní Americe, o němž se již delší dobu spekulovalo. To bude zahrnovat celkem 21 koncertů po Spojených státech a Kanadě, a dokonce na něm nechybí ani St. Louis, kde Guns N’ Roses naposledy zahráli při kontroverzním představení v roce 1991. Axl Rose při něm skočil přímo z pódia na fanouška s fotoaparátem a následně odešel domů. Zda-li má staronové seskupení hvězné kapely v plánu vystoupit i v Evropě a případně i České republice, to se zatím bohužel neví.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.