Skutečná liga je tady zpět se svou šancí pro začínající kapely

Skutečná liga | Zdroj: archiv Skutečné ligy

Populární soutěž pro amatérské a neprofesionální kapely Skutečná liga nabídne již po čtrnácté hudebním uskupením a kapelám šanci dát o sobě vědět, a odstartovat tak svou hudební kariéru.

Liga, která odstartovala v půli března, nabízí všem kapelám, které již nechtějí hrát jen tak pro sebe, příležitost nakouknout do showbusinessu. Jedinými dvěma podmínkami ke vstupu do soutěže jsou schopnost odehrát koncert a repertoár složený z vlastní tvorby.

Za dobu čtrnácti let, kdy se soutěž odehrává, se v ní vystřídalo na čtyři tisíce kapel, z nichž díky právě této soutěži mělo mnoho z nich šanci zahrát si na festivalech v Česku, na Slovensku či Polsku. V loňském roce se mezi nejlepší probojovali například Gingerhead, Iggy Mayerov či Seventh Passion. Všichni letošní finalisté se mohou těšit na mnoho vystoupení na letních festivalech. Dále se pak mohou těšit na nahrání EP a profesionálního videoklipu.

Zájemci se do Skutečné ligy mohou přihlašovat na jejich oficiálních stránkách až do 15. července. Při vstupu do soutěže si kapela vybere termín, kdy si zahraje před odbornou porotou. Vystoupení se budou odehrávat na pódiu v KD Mlejn.


Napište komentář