Skotští rockeři The Xcerts se při své tour zastaví i v Praze

The Xcerts | Zdroj: musicglue.com

V dubnu k nám zavítá kapela The Xcerts na svůj první sólový koncert, a rovnou s novým albem. V rámci evropského turné rozezní strahovskou Sedmičku.

The Xcerts datují počátky kapely až do roku 2001. Z teenagerů na základní škole pak vznikla rocková trojice hudebníků, kteří se ve svých textech věnují vnitřnímu světu člověka a odpoutávají se od toho venkovního. Debutové album In The Cold Wind We Smile vydali už skoro před deseti lety, přesto se zatím tuzemskému publiku ukázali jen jako předkapela. Možná je tedy někteří mají ještě v paměti jako předskokany loňského koncertu Nothing But Thieves. 

Teď, při svém prvním koncertě u nás, představí nové songy z posledního alba Hold on to Your Heart, které vyšlo v lednu tohoto roku. Tvorba skupiny The Xcerts je harmonickou kombinací moderního rocku a osmdesátkové atmosféry, která je na nové desce ještě více znatelná než dříve.

Se svou živelnou a emocemi protkanou show The Xcerts vystoupí 28. dubna v klubu 007 Strahov. Vstupenky na koncert je možno zakoupit na webu GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz