Slash a Myles Kennedy vydají další album, dočkáme se i turné

Slash featuring Myles Kennedy & The Conspirators
Slash featuring Myles Kennedy & The Conspirators | Foto: Robert John

Po reunionu s Guns N’ Roses a dvou letech koncertování se legendární kytarista Slash opět vrátí ke svému vlastnímu projektu s Mylesem Kennedym. V plánu je vydání nového alba a můžeme počítat i s turné.

Poslední album formace Slash featuring Myles Kennedy & The Conspirators vyšlo v roce 2015 pod názvem World on Fire, a ačkoli ho následovalo tour, během kterého se kytarista v klobouku stavil i v České republice, další měsíce a roky už patřily reunionovému turné Not In This Lifetime Tour, jenž se ukázalo jako jedno z vůbec nejúspěšnějších v historii Guns N’ Roses.

Svým dlouholetým spoluhráčům se bude Slash věnovat i nadále, ostatně Guns N’ Roses by letos měli headlinovat několik světových rockových festivalů. K tomu ale přibude i nová deska s Mylesem Kennedym a trojicí Brent Fitz, Todd Kerns a Frank Sidoris, ukrývanou pod názvem The Conspirators. Album by mělo vyjít už letos na podzim.

„Jsem nadšený z nového materiálu, který jsme dali dohromady na další desku,“ vyjádřil se k velkolepému oznámení Slash„S Mylesem, Brentem a Toddem spolupracujeme už nějakých osm let. Zatím to byla úžasná jízda a jako kapela se neustále zlepšujeme, to je super. S příchodem Franka na World on Fire turné jsme najeli na kreativní vlnu, a to se rozhodně projeví na téhle desce,“ dodal.

Vydání desky by pak mělo mít za následek i další turné. Zatím se podle magazínu Loudwire mluví o severoamerické šňůře, nebylo by ale překvapením, kdyby londýnský rodák přidal i pár koncertů ve své domovině a potažmo celé Evropě.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.