TIP REDAKCE: Evanescence ve 4 albech

Evanescence | Zdroj: facebook.com

Evanescence jsou americká rocková kapela, která má za sebou více než dvacetiletou historii. Ve svém nejnovějším albu se vrátili ke starším písničkám a oblékli je do nového kabátu. Pojďme se podívat, jaká je historie jejich alb.

První studiové album s názvem Fallen vyšlo v roce 2003, a pomohlo kapele k sedmi nominacím na cenu Grammy, z čehož dvě kapela úspěšně získala. Fallen vydrželo 43 týdnů na Billboard Top 10, žebříčku dělaného podle prodaných kusů magazínem Billboard. Fallen je také jedním z osmi alb v historii, které vydrželo alespoň rok v Top 50. Singl Bring Me To Life, který kapela nahrála i přes svůj nesouhlas s Paulem McCoyem z 12 Stones, se stal oficiální znělkou pro WWE No Way Out 2003. Spolu s dalším populárním songem, My Immortal, se objevily ve filmu Daredevil. Další dva singly z Fallen, Going Under a Everybody’s Fool, měly také velký úspěch, a byly propagovány hudebním klipem.

Album Open Door vyšlo koncem roku 2006, zpožděné změnami členů kapely, a předěláváním singlu Call Me When You’re Sober. Open Door se vyšvihlo na první místo Billboard 200. K singlu Call Me When You’re Sober byl vydán klip, který byl inspirován pohádkou O Červené Karkulce.

Další album s názvem Evanescence vyšlo v roce 2011. Písničky na albu obsahují charakteristické prvky nu metalu, hard rocku a elektra. Evanescence se znovu dostali na první příčku Billboard 200, a kapela propagovala album na několika internetových stránkách, a také vystoupili v několika televizních pořadech. Kapela vydala singly What You Want, My Heart Is Broken, Lost In Paradise a The Other Side, a turné následující toto album proběhlo s The Pretty Reckless a Fair to Midland. Album nese jméno kapely, protože je hlavně o kapele. Amy Lee si mezi alby dávala pauzy, a chtěla pojmenovat album po kapele, protože to symbolizuje její navracející se zájem o muziku.

Čtěte také: Amy Lee z Evanescence motivují přestávky mezi alby

Čtvrté a poslední album Synthesis vyšlo na konci roku 2017. Album obsahuje přepracované verze jejich předchozích písniček, některé ještě z doby před Fallen, a k tomu obsahuje dva nové songy. Nové verze známých skladeb jsou propojením mezi klasickým orchestrem a elektronickými prvky. Nejznámějším příkladem je Bring Me To Life, kde nahradily smyčcové nástroje původní kytary a bubny, a také už zde zpívá pouze Amy Lee. Tak měla vypadat původní verze, ale aby bylo Fallen vydáno, byli Evanescence donuceni doplnit tuto skladbu o mužský hlas.

Čtěte také: Evanscence předvedli naživo syntézu rocku a elektroniky se symfonickým orchestrem


Napište komentář

Vladimír Jersák
O Vladimír Jersák 12 Článků
Muzika mě vždy zajímala, ať už poslouchání, hraní, nebo zpívání. Pár let jsem se učil na housle, rok zpíval ve sboru a momentálně se učím na kytaru. Snažím se se nelimitovat na jeden styl, takže poslouchám vše od grimu po metal.