Monkey Business přivezli na Flédu zábavu, absurdní divadlo a nové songy

Monkey Business, Fléda 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Na Flédu se opět vrátili pop-funkoví Monkey Business. Na aktuálním Maximum Power tour v Brně představili i novinky z připravovaného alba.

Večer odstartovala brněnská partička Gustavo Rojo, jež na aktuálním turné kapelu Monkey Business doprovází. Soundem a energií fanoušky na Flédě tahle čtyřčlenná bláznivá kapela poměrně příjemně naladila na příchod Romana Holého a jeho bandy.

Fotoreport: Foto: Monkey Business a Gustavo Rojo, 22. 3. 2018, Fléda, Brno

Krátce před desátou večerní se spustila opona a pop-funková show začala písní Be a Man z alba Sex and Sport? Never!. Skupina, kterou založil v roce 1999 právě Roman Holý, nakráčela tentokrát v bílých elasťácích a volných tričkách, jen Tereza Černochová byla jako jediná v černém.

Čtěte také: 10 frontmanů, 5 otázek: Co je nejtěžší na jejich roli a jak zvládají pódiové přešlapy?

Bílý dress code podpořily UV světla a Tereza okolí zaujala osvětlenými očními víčky. Co se týče Matěje Rupperta, tak působil unaveněji než bývá zvykem. Možná s tím souvisí fakt, že nedávno oslavil 40. narozeniny, možná ne. Každopádně to s tancem a šílenostmi na pódiu už tolik nepřeháněl. Tanec a fyzickou aktivitu zato nahradil vtipem a velkou porcí improvizace.

Fléda si tak vyslechla například parodii na český rap nebo zábavný, všejazyčný Matějův um, jímž rád publikum baví ať už je kdekoli, taky operu a na malý moment i Freddieho a Show must go on.

„Do Brna bych klidně jel i na meeting Miloše Zemana.“ 

Pódium několik chvil taky ovládlo absurdní divadlo v režii Matěje, Romana a Ondřeje Brouska. Uvolněná atmosféra, cigáro a smích. Přesně tohle fanoušci na koncertech Monkey Business milují.

Kromě stálých hitovek typu Intercooler, Náš klan nebo Party shit zaznělo i pár novinek z připravovaného alba, které by mělo vyjít letos. Přední česká pop funková záležitost Monkey Business má v Brně skvělou fanbase, což Matěj během večera okomentoval tím, že by do Brna jel klidně i na meeting Miloše Zemana a nebo že by si tam rád koupil garsonku. Dvouhodinový zábavný koncert skupina v přátelském Brně zakončila skladbou My Friends.

Už za pár dní ale Romana Holého uvidíme na Flédě znovu, tentokrát však s formací J.A.R., která bude z brněnské koncertu pořizovat i záznam.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.