Slowdive hlásí nečekaný comeback a potvrzují první koncerty

Slowdive | Zdroj: facebook.com

Kultovní britská indie popová kapela Slowdive, která svého času utvářela, například spolu s My Bloody Valentine, zvuk shoegaze, hlásí pro rok 2014 comeback.

Je to téměř neuvěřitelných dvacet let od doby, kdy se Slowdive v roce 1994 oficiálně rozpadli a kdy odehráli poslední společný koncert v Torontu. Nyní jsou zpět v plné síle a chtějí točit novou desku. Kapela, která povstala v původním složení Neil Halstead (kytara, zpěv), Rachel Goswell (kytara, zpěv), Christian Savill (kytara), Simon Scott (bicí) a Nick Chaplin (basa), se nechala slyšet, že stmelujícím impulsem byla chuť udělat nějakou novou muziku. Vzhledem k tomu, že ale financí není nazbyt, řekli si Halstead a spol., že možná nebude od věci spolu chvíli nejdřív jen tak zkoušet, odehrát pár koncertů, něco vydělat a mezitím zjistit, jestli v nich nová deska je nebo není. Pak se prý uvidí.

Slowdive už mají za sebou první zkoušky a bez ohledu na výsledek společného snažení ohlásili sérii koncertů. Účast Slowdive zatím potvrdili na akci Village Underground, která se uskuteční 19. května v Londýně, a na španělském festivalu Primavera Sound v Barceloně dne 29. května. Místa a termíny dalších vystoupení upřesní v nadcházejících týdnech. Sledujte oficiální stránky kapely pro více informací.


Napište komentář

Veronika Ondečková
O Veronika Ondečková 118 Článků
Ahoj! Jmenuju se Veronika, živim se (omylem) jako právnička, bydlím v tý nejlepší čtvrti na světe, v Dejvicích, a jsem závislá na hudbě. Tady najdete výsledek týhle letitý závislosti a mě najdete někde tam venku. Něco si ode mě třeba přečtěte.