Smack One během jednoho týdne vydal tři chutné tracky z nadcházející desky

Smack One | Zdroj: facebook.com/smackofficial

Rapper Smack One si na tento rok naložil opravdu hodně plánů. Přestože toho má za sebou už dost a stojí na pomyslném vrcholku českého hip-hopu, stále pilně pracuje a dokazuje, že se opravdu narodil pro grime. Jeho fanoušci se letos mohou těšit na dvě řadové desky, mixtape, několik velkých koncertů a samozřejmě i spoustu menších.

Smack One je v českém prostředí bezmála synonymem pro subžánr grime, který pochází ze Spojeného království. Jde v něm zejména o rychlý a agresivní projev rappera a hudebně vychází z tanečních stylů. Už v minulosti se Smackovi podařilo to, co mu může spousta MCs jen závidět – dvě ceny Anděl, nespočet zajímavých spoluprací a v moři skvělých skladeb jen několik slabších věcí, k jejichž sečtení by bohatě stačily prsty jedné ruky. Na tento rok má naplánovaný mixtape a především dvoudílnou desku Chimera, jejíž první díl měl původně vyjít 20. března. Datum se však posunulo na začátek dubna.

Recenze: Smack One na druhém dílu P’s a Love přináší ranec kvalitního grime

Smack z nadcházející desky vydal během jednoho týdne hned tři lahodné ochutnávky. První track se jmenuje Vařim a svou slokou do něj přispěl Hugo Toxxx. Oba rappeři se ve skladbách potkávali už v dobách kapely Iscream Boyz, s níž si Smack One vybudoval jméno.

Druhá skladba dostala jméno Půl dne a trochu překvapivě jde o love song, avšak zarapovaný opravdu tvrdě. Na YouTube sklidil největší pozornost a dostal se do trendů. Třetí věc se jmenuje Brnění a opět se jedná o striktní pravověrný grime prezentovaný kvalitním klipem. Smacka zde již poněkolikáté doplnil Tchagun.

Všechny tři songy vzbuzují napjatá očekávání na celé album, které se nejspíše přidá k těm nejvýznamnějším věcem v rapperově diskografii. Dále se na něm objeví Dollar Prynce a Slovák Komander, který přispěl svými bars i beatem. Velká release show měla proběhnout v pražském klubu Roxy již 21. března, posunula se však až na 21. listopad. Již na konci června Smack zarapuje i na novém festivalu elektronické hudby Audio Zoo, který je navíc pro návštěvníky zadarmo (musí se pouze předem zaregistrovat).


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 387 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky