TIP REDAKCE: The Weeknd v deseti číslech

The Weeknd | Zdroj: facebook.com

Fascinující průkopník contemporary R&B The Weeknd, vlastním jménem Abel Makkonen Tesfaye, o sobě v poslední době nechává často slyšet. Připravuje nový hudební projekt a turné, a tak jsme se rozhodli ho trochu proklepnout.

1) The Weeknd se narodil etiopským rodičům Makkonenovi a Samře Tesfaye, kteří emigrovali do Kanady na konci osmdesátých let. Jejich rodina se však více nerozrostla, The Weeknd tedy zůstal jedináček.

2) Když Tesfaye v roce 2015 vydal úspěšnou desku Beauty Behind the Madness, na oslavu začal spolupracovat s firmou Pax Labs a dohromady vydali limitovanou edici jejich vaporizéru PAX 2, elektronické cigarety, kterou bylo možno na umělcových koncertech kouřit i uvnitř, čímž se v koncertních halách vytvářela ještě více fascinující atmosféra. Vaporizér měl na přední straně značku zpěvákova labelu XO a dokonce vám zahrál i skladbu The Hills, když jste ho spustili. 

Čtěte také: The Weeknd přiveze své temné tóny poprvé do Prahy

3) Kariéru zpěvákovi bez pochyb nastartoval rok 2011. Jeho debutový mixtape House of Balloons vyšel tehdy v březnu a byl velice dobře přijat severoamerickými kritiky. Do prosince stihl nahrát ještě druhý mixtape Tuesday a třetí Echoes of SilenceTrojici nahrávek se později začalo přezdívat Balloons TrilogyThe Weeknd si díky nim mohl vybírat mezi slušným množstvím nabídek od nahrávacích společností.

4) Nová deska After Hours je čerstvě venku! 20. března skončilo několikaleté čekání a čtvrté studiové album z dílny The Weeknd je konečně mezi námi. Poslechněte si jedenáct nových písní, které se připojí k již známým Heartless, Blinding Lights a After Hours.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Nejzásadnější momenty ve Stormzyho cestě na vrchol

5) V roce 2011 se Tesfaye krom velkých sólo projektů výrazně podílel i na desce Take Care rapového velikána Drakea. Stál u zrodu celkem pěti písní – Shot For Me, Cameras/Good Ones Go Interlude, Practice, The RideCrew Love – na té si dokonce zazpíval i refrén.

6) Abelova rodina byla malá a navíc se po příletu do Kanady neudržela moc dlouho pohromadě. Jeho rodiče se rozvedli a otec si brzy našel novou rodinu. Od té doby v jeho životě moc nefiguroval. Kontakt začal uhasínat, když mu bylo pouhých šest let. 

7) Našlapaná novinka Blinding Lights i její šílený klip bodují na žebříčcích po celém světě. V celkem sedmi nejprestižnějších hitparádách se píseň stihla vyšplhat na první místo a v pěti případech získala už dokonce i platinovou desku. Je-li i zbytek alba tak dobrý, máme se doopravdy na co těšit!

8) O to více, když se nám naskytne příležitost slyšet v Česku písně The Weeknd poprvé naživo! Show v rámci After Hours World Tour proběhne za méně než osm měsíců, 1. listopadu v pražské O2 areně za doprovodu Sabriny Claudio a 88GLAM. Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

9) The Weeknd se může pyšnit velkým množstvím cen, má na kontě tři sošky prestižních Grammy Awards, je však neuvěřitelné, že od roku 2016 si vysloužil celkem devět cen Billboard Music Awards. Krom ocenění orientovaných na R&B se stal i nejlepším umělcem žebříčku Hot 100 za rok 2016, nebo si ve stejném roce uzmul cenu za nejúspěšnější prodej písní. Celkem byl během za poslední čtyři ročníky těchto cen nominován na sedmatřicetkrát.

10) Číslo deset můžeme spojit s oslavou jubilea. Letos v prosinci tomu totiž bude deset let, co Abel Tesfaye odstartoval svou kariéru nahráním svých prvních písní na platformu YouTube. Rozhodně to oslaví s parádou – vyjíždí na to nejpompéznější světové turné ve své kariéře.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.