The Weeknd přiveze své temné tóny poprvé do Prahy

The Weeknd | Zdroj: youtube.com

Čerstvě třicetiletý kanadský zpěvák, textař a producent The Weeknd poctí poprvé v historii svojí přítomností Prahu. Přiveze nové album After Hours.

The Weeknd, vlastním jménem Abel Makkonen Tesfaye, se na hudební scéně začal pohybovat již před deseti lety v Torontu, kdy se spolu s producentem Jeremy Rosem rozhodli dát život nové, temnější odnoži R&B, která měla za úkol postrčit stále rozkvétající žánr ještě o krok dopředu.

Na základě této pohnutky vznikly Trilogy a Kiss Land, díky kterým si tento umělec s etiopskými kořeny získal v určitých hudebních kruzích velice slušnou reputaci – krom jiného pomohla i spolupráce s rapperem Drakem, americkým miláčkem Justinem Timberlakem a podílení se na soundtracku k filmu Hunger Games: Vražedná pomsta. Abelův průlom je však neodmyslitelně spojený s dvěma písněmi roku 2015: Earned It z filmu Padesát odstínů šedi a Can’t Feel My Face. K jejich úspěchu se o rok později přidala i skladba Starboy.

Recenze: Justin Bieber novým albem Changes dokazuje vyspělost a lásku ke své ženě

Nezaměnitelný styl plný zamlžených instrumentací a duši prostupujících basů, kterým překypovaly i následující desky Beauty Behind the Madness a Starboy, mu vysloužil nemálo nejprestižnějších hudebních ocenění jako Grammy, Billboard Music Awards a American Music Awards. Po delší deskové odmlce se The Weeknd vrací. 20. března 2020 vydává album After Hours a titulní píseň si můžete poslechnout již nyní.

Tato nová nahrávka i staré hity teď budou rozeznívat arény po celém světě. The Weeknd se vydává na světové The After Hours Tour a 1. listopadu 2020 se zastaví i u nás v O2 areně. Vstupenky na koncert budou dostupné od 16. března.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 321 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.