Smola a Hrušky slaví 20. narozeniny a vydávají nové album

Smola a Hrušky | Foto: facebook.com

Slovenská reggae-punková kapela Smola a Hrušky slaví letos dvacáté narozeniny, se kterými se svým fanouškům rozhodla nadělit nové album a turné po dvaceti slovenských městech. Deska se sice jmenuje Čiernobiely, její obsah je však velmi pestrý a střídá se v něm řada stylů. Hlavním motivem celého alba je láska. I proto vstoupilo do prodeje letos na Valentýna a zároveň byl vypuštěn nový klip s názvem Gruľa, který samotná kapela označila za romantický.

Album Čiernobiely získalo svůj název zřejmě kvůli černobílému přebalu, který vytvořila fotografka Katarína Orešanská.

„Katka je oceňovaná fotografka vícero světových skupin jako jsou Hurts, 30 seconds to Mars, ZAZ nebo Bryan Adams. A při tom s focením začala před šesti lety právě s naší kapelou. A zatímco obal je černobílý, skladby jsou naopak směsí pestrostí a nálad. Tuhle barevnou sbírku jsme složili a nahráli za další čtyři roky. Obsahuje témata od úplně ulítlých až po vážné, od sarkasmu k něze a lásce, od ateismu k víře, od rasismu k toleranci, až po závislost na drogách či moci. Ale tím největším ústředním tématem je láska ve všech svých podobách,“ shrnul frontman kapely Spoko Kramár.

Na albu jsou jak známé písně, tak i úplně nové. Podílelo se na nich více než dvacet hostů – například Marian Čakovský, Boy Wonder, Zoči Voči a Zita Rigondeaux, Supa z kapely Moja Reč, Gulo Čar, Tribuman z Francie, Colectiv z Česka, duo Alžbeta a Júlia nebo Petra Polnišová, která vystupuje i v novém klipu k písni Gruľa. Hosté vytvořili zábavný koktejl, ve kterém se míchají různé světové jazyky i několik slovenských nářečí.

Kapela Smola a Hrušky je šestičlenná formace ze Spišské Nové Vsi, mezi jejíž největší hity patří písně Svokra, Mary, Za rodinu, Fajčiť treba nebo Som na*ebaný. Nové album Čiernobiely je v prodeji na oficiálních stránkách kapely a na všech zastávkách slovenského turné, které odstartovalo 16. února v Bratislavě.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.