TIP REDAKCE: Naplánujte si včas letní festivaly

Festival Okoř | foto: festivalokor.cz

Nový rok sice teprve začal, ale už teď je ten nejlepší čas na plánování letní dovolené. Léto je neodmyslitelně spojeno s návštěvou hudebních festivalů a příznivci hudebních událostí se s včasným nákupem nejen vyvarují nedostatku vstupenek na místě, ale zároveň často ušetří. Přinášíme několik akcí, kde letos nesmíte chybět! 

Votvírák

Festival Votvírák patří k největším festivalům v České republice a tradičně zahajuje festivalovou sezónu. Odehrává se 16. 18. června 2017 v Milovicích. V areálu se nachází tři stage, na kterých vystupují jednotliví účinkující. Naleznete zde ale také mnoho stánků s občerstvením, U-rampu, crazy bubbles, malířskou stěnu nebo pouť. Kromě klasického stanového městečka můžete využít VIP stanové městečko s výhodami. Mezi první potvrzené interprety patří například Xindl X, Mandrage, Rybičky 48, Ewa Farna, Wohnout, Katapult, Prago Union nebo Jaroslav Uhlíř či Miro Žbirka.

Okoř se šťávou

Ještě před Votvírákem si mohou fanoušci festivalů zkrátit čekání na léto prostřednictvím festivalu Okoř se šťávou. 19. ročník toho festivalu se koná 3. června v podhradí hradu Okoř. Ten se nachází nedaleko Prahy, proto lze využít kyvadlovou dopravu z Dejvic nebo Kladna. Letošní skvělou hradní atmosféru oživí Hokrýže Slíže, Hana Zagorová, Jelen, Atmo Music, Rybičky 48 a další.

Jatka Fest

Už pošesté se rozezní také zámecký park v Pacově. V rámci festivalu Jatka Fest zde vystoupí No Name, Ben Christovao, Jelen, UDG, Vašo Patejdl, David Koller, Voxel nebo Sebastian. Festival se koná od 30. června do 1. července a je tak ideální příležitostí na oslavu začátku prázdnin.

České hrady

Stálicí české festivalové sezóny je festival České hrady. Ten putuje během léta po celé České republice. Příznivci hudby mohou zavítat na hrady Točník, Kunětická Hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou a Bezděz. Moravu zastupují hrady Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov. I zde je možnost využití VIP kempu namísto klasického stanového městečka a dopřát si tak větší pohodlí v podobě sprchy nebo možnosti dobití mobilního telefonu. Festival je dvoudenní. Během pátečního večera vystupuje několik kapel a zároveň se zde koná karneval. O zábavu a hudební program se organizátoři starají i v sobotu. Během festivalu již tradičně vystoupí kapely jako Mandrage, Mig 21, Vypsaná Fixa, Arakain s Lucií Bílou nebo Tomáš Klus.

Čeřínek

Menší rodinný festival v srdci Vysočiny, který pořádá Jurda z kapely Divokej Bill, se ukuteční 21. července. V Cejlích u Jihlavy na dvou podiích zahrají Tři Sestry, Marek Ztracený, Ivo Jahelka, Mig 21, Vypsaná Fixa, Doga či Harlej. Program doplní divadlo pro děti a dospělé, bazén, sítotisková dílna, minigolf nebo aquazorbing. Parkování a stanování je zdarma a návštěvníci mohou využít také kyvadlovou dopravu.

Festival Okoř

Hrad Okoř si posluchači mohou vychutnat i na konci léta díky Festlivalu Okoř. Předprodej vstupenek zahájí až 1. června. I zde je zavedena kyvadlová doprava z Prahy a Kladna. Mezi prvními účinkujícími, kteří zde vystoupí, najdeme Mira Žbirku, Mig 21 a No Name. Festival se koná 19. srpna a je skvělou příležitostí pro spojení hudby a návštěvy zříceniny hradu.


Napište komentář